cinema.pl Artykuły

piątek, 16 wrzesień 2022 11:16

Coldplay w Cinema City

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pięć doskonałych premier czeka na kinomanów od 16 października w Cinema City. Każdy znajdzie coś dla siebie - fiński horror „The Twin”, w reżyserii Taneli Mustonen, komedie „Zołza” Tomasza Koneckiego oraz „Patrz jak kręcą” Toma Georga, wzruszający francuski dramat „Niewierna” w obiektywie Claire Denis są doskonałymi propozycjami filmowymi na coraz krótsze dni. A do najmłodszych skierowana będzie pełna akcji animacja „Guliwer”, Ilyi Maksimova.

Także muzycznie szykuje się coś specjalnego – najwięksi fani Coldplay już teraz mogą wybierać i kupować miejsca na zaplanowaną na 29 października transmisję koncertu, który odbędzie się w wybranych kinach Cinema City. Bilety na przekaz satelitarny COLDPLAY LIVE IN BUENOS AIRES dostępne są na cinema-city.pl oraz w aplikacji mobilnej Cinema City. 

Premiery filmowe 16 września

Fantastyczne połączenie tradycji klasycznego kryminału i błyskotliwej komedii zobaczymy w filmie „Patrz jak kręcą”. W londyńskim West Endzie w latach 50., w trakcie prac nad przygotowaniem filmowej wersji głośnej sztuki, ginie jeden z kluczowych członków ekipy. Sprawą morderstwa zajmują się zmęczony życiem inspektor Stoppard (Sam Rockwell) oraz młoda, entuzjastyczna funkcjonariuszka Stalker (Saoirse Ronan). Ten pozornie niedopasowany duet zostaje wrzucony w wir kryminalnych wydarzeń, podejmując się ryzykownego śledztwa, którego celem jest rozwikłanie mrocznej tajemnicy londyńskiego teatru. "Patrz jak kręcą" został nakręcony w prawdziwych londyńskich teatrach oraz licznych unikalnych wnętrzach. 

W fińskim „The Twin” możemy kontemplować charakterystyczne dla północnego kina chłodne kadry oraz zaskakującą narrację, oszczędną emocjonalnie i muzycznie. Zabiegi te usypiają czujność widzów, aby zaskoczyć z całą siłą w nieoczekiwanym momencie. Historia opowiada losy Rachel i jej męża Anthony’ego, którzy w tragicznym wypadku stracili dziecko – jednego z bliźniąt. Przeprowadzka ma pomóc ułożyć im wszystko na nowo. Pobyt na cichej skandynawskiej wsi, który miał przynieść ukojenie, wkrótce ujawnia swe złowieszcze oblicze. Rachel odkrywa przerażającą prawdę o swoim synu i musi stawić czoła mrocznym siłom, które próbują go opanować.

Ogromnej porcji rozrywki dostarczy nam komedia „Zołza”, w reżyserii Tomasza Koneckiego. Anna to kobieta sukcesu i niekwestionowana zołza. Jednym skinieniem kreuje gwiazdy, a drugim je unicestwia. Film opary jest na autoironicznej biografii Ilony Łepkowskiej, czyli “królowej polskich seriali”. Była odpowiedzialna za scenariusze do takich filmów jak: “Nigdy w życiu!”, “Jeszcze raz”, “Och, Karol”, czy “Kogel Mogel”, a także seriali: “Na dobre i na złe”, “M jak miłość”, “Barwy szczęścia”, a także “Klan”. W filmie “Zołza” połączyła siły z niekwestionowanym mistrzem komedii Tomaszem Koneckim, który wyreżyserował takie hity jak: “Lejdis”, “Testosteron”, “Ciało”, czy “Listy do M. 3”. Na ekranie natomiast zobaczymy całą plejadę polskich gwiazd. W roli tytułowej Zołzy podziwiamy Małgorzatę Kożuchowską, a partnerować jej będą: Artur Żmijewski, Anna Dymna, Zofia Domalik, Rafał Zawierucha czy Marcin Perchuć.

„Niewierna” to intrygująca historia miłosnego trójkąta z Juliette Binoche, Vincentem Lindonem i Gregoirem Colinem w rolach głównych. Film ma już na swoim koncie nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszą reżyserię dla Claire Denis. Sara i Jean od kilku lat są w szczęśliwym związku. Łączy ich silne uczucie i niegasnące pożądanie. Pewnego dnia Sara przypadkowo spotyka na ulicy François, swojego dawnego partnera i przyjaciela Jeana. Wkrótce potem François proponuje Jeanowi wspólną pracę, a sytuacja między nimi zaczyna wymykać się spod kontroli.

Kino familijne

Najmłodsi widzowie z pewnością pokochają światowej sławy podróżnika i poszukiwacza przygód, czyli tytułowego Guliwera. Bohater zostaje ponownie zaproszony do krainy Liliputów, którą wcześniej ocalił przed wrogą flotą sąsiedniego kraju Blefuscu. Dochodzi jednak do nieporozumienia, bowiem mieszkańcy oczekują, że u ich bram stanie olbrzym wielkości solidnego budynku, który samym swoim wyglądem odstraszy każdego wroga. Jednak nic z tego, bowiem Guliwer jest zwyczajnego wzrostu i nie różni od pozostałych mieszkańców. Rozczarowany król wtrąca przybysza do lochu. Tymczasem niezwyciężona armada Blefuscu pod komendą jej żądnego podbojów dowódcy przygotowuje kolejną inwazję. Los pokojowej krainy leży w rękach Guliwera, jego dzielnego mysiego kompana i nowopoznanej przyjaciółki. Do pokonania licznej armii wroga potrzebna będzie nie siła, a spryt. Animowany „Guliwer” pokazywany jest w Ofercie Rodzinnej Cinema City.

Informacje o repertuarze dostępne są na www.cinema-city.pl .  

Czytany 329 razy Ostatnio zmieniany piątek, 16 wrzesień 2022 11:19

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama