cinema.pl Artykuły

czwartek, 08 wrzesień 2022 14:57

MISTRZ KOMEDII ZAPRASZA DO KIN!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Historią ludzkości rządzą kobiety – otwarcie lub z ukrycia. Żart musi mieć soczystą puentę. Scena komediowa, która jest jej pozbawiona i tak „ulizana”, aby podobała się wszystkim, po prostu przestaje być śmieszna - Tomasz Konecki 

Tomasz Konecki to reżyser, który nie bierze jeńców. Jego komedie takie jak „Testosteron” czy „Lejdis” zapisały się w historii polskiej kinematografii, ale też w sercach widzów, którzy do tej pory z pamięci przytaczają najzabawniejsze fragmenty jego filmów. Reżyserowane przez niego hity zgromadziły w kinach ponad 8 milionów widzów, ale twórca nie spoczywa na laurach. Powraca do gatunku tym razem w duecie ze scenarzystką, której przedstawiać nie trzeba – Ilona Łepkowska stworzyła scenariusz na podstawie własnej powieści i inspirowany jej życiem. Słowem: kolaboracja, której potrzebowaliśmy! Nie pracowałem wcześniej z Iloną Łepkowską. Wiedziałem tylko tyle, że jest „królową polskich seriali”. I nagle dostałem od niej telefon z propozycją współpracy. Zaintrygowała mnie. Nie czytałem wcześniej jej scenariuszy filmowych, ale pomyślałem sobie: dobrze, dlaczego nie! – mówi twórca. 

Czego można spodziewać się po „Zołzie”? Ilona Łepkowska zaskoczy nas ogromnym dystansem do samej siebie, a Tomasz Konecki zaserwuje nam komediową ucztę. Twórca nie miał zamiaru ugrzeczniać treści scenariusza, wręcz przeciwnie – politycznie poprawny humor, to nie jego bajka. W jakimś stopniu morduje to gatunek komediowy – przyznaje. Żart musi mieć soczystą puentę. Scena komediowa, która jest jej pozbawiona i tak „ulizana”, aby podobała się wszystkim, po prostu przestaje być śmieszna.

Reżyser TESTOSTERONU i LEJDIS znów bezpardonowo przygląda się kobiecej naturze!

W „Zołzie” nie będzie poprawności politycznej?

 

„Zołza” – Tomasz Konecki o filmie

 

Tomasz Konecki znany jest też z tego, że z uwagą i humorem przygląda się kobiecej naturze i ucieka od pokazywania kobiet jako „słabej płci”. Uważam, że historią ludzkości rządzą kobiety – otwarcie lub z ukrycia. Jedne robią to po cichu, inne przeciwnie, bezceremonialnie to unaoczniają – przyznaje. To też przyciągnęło go do „Zołzy” – silna, świetnie napisana bohaterka to materiał, na którym można kreatywnie pracować. Reżyser przyznaje, że było to wyzwanie, bowiem postać Anny Sobańskiej, w którą wciela się koproducentka filmu, Małgorzata Kożuchowska, to nie tylko kobieta, która ma widownię bawić – jest zadziorna, irytuje, jest przyczyną wielu komediowych sytuacji, ale także tych dramatycznych, które mają wzruszać. Taką postać trzeba precyzyjnie poprowadzić, aby widzowie uwierzyli, że jest z krwi i kości. Małgosia zawsze była perfekcyjnie przygotowana, ale zdarzało się, że kiedy ja, jako reżyser, mówiłem do Małgosi aktorki „Mamy to!”, to Małgosia producentka prosiła mnie o jeszcze jeden dubel dla Małgosi aktorki – wspomina Tomasz Konecki.

  

„Zołza” w kinach od 16 września, a już dziś sprawdźcie kulisy z planu wraz z reżyserem, Tomaszem Koneckim! 

ZOŁZA – oficjalny zwiastun

https://youtu.be/CU1lGmQe8g0 

 

ZOŁZA – relacja ze specjalnego pokazu

https://youtu.be/MMx9TVL2xSo

 

Małgorzata Kożuchowska jako „Zołza” w przewrotnej komedii opartej na ironicznej autobiografii Ilony Łepkowskiej – scenarzystki i producentki kultowych filmów i seriali („Nigdy w życiu”, „M jak miłość”), w reżyserii Tomasz Koneckiego, twórcy hitów „Lejdis”, „Testosteron” i „Listy do M. 3”. Poznajcie zabawną i wzruszającą historię wyjątkowej i silnej kobiety, która zmieniła polski rynek filmowy i telewizyjny. Kobiety, która panuje nad wszystkim, ale… nie nad sobą. 

Anna Sobańska (Małgorzata Kożuchowska) vel „Zołza”, „Królowa”, „Szekspir”. Dotychczasowy bilans życiowy: 1 mąż, 2 dzieci, 36 statuetek, 40 milionów widzów. Liczba osób, które nie widziały jej twórczości filmowej: hmmm – być może 2 lub 3. Liczba bohaterów, których wymyśliła: 186. Liczba dotychczasowych porażek w życiu osobistym i zawodowym: 0 (przynajmniej tak jej się wydaje). Nadchodzące załamania nerwowe: 1

Anna to kobieta sukcesu i… niekwestionowana zołza. Jednym skinieniem kreuje gwiazdy, a drugim je unicestwia. Chce być silna i idealna w każdym obszarze, choć nie widzi, że jej życie jest dalekie od świata, który kreuje na ekranie. Kiedy jednak wydaje jej się, że ma wszystko, życie postanawia utrzeć jej nosa. Co z tego wyniknie? Czy Zołza zapanuje nad własnym życiem?

 

„Zołza” – za kulisami 

https://youtu.be/uh8F3MrzJ30

 

W gwiazdorskiej obsadzie tego pełnego humoru, ale i wzruszeń, filmu, oprócz Małgorzaty Kożuchowskiej zobaczymy również: Artura Żmijewskiego, Annę Dymną, Rafała Zawieruchę, Zofię Domalik, Bronisława Wrocławskiego, Jacka Borusińskiego, Philippe Tłokińskiego, Marcina Perchucia, Leona Charewicza i Katarzynę Ankudowicz. Producentem filmu jest Wonder Films – dom produkcyjny stworzony przez Klaudiusza Frydrycha, Krzysztofa Raka i Ingę Kruk. Autorką scenariusza i producentem kreatywnym jest Ilona Łepkowska. 

Gatunek: komedii

Produkcja: Wonder Films, Polska 2022

Scenariusz: Ilona Łepkowska („Nigdy w życiu”, Kogel-mogel”, „Och, Karol”) na podstawie własnej książki pt. „Idealna Rodzina”

Reżyseria: Tomasz Konecki („Testosteron”, „Lejdis”, „Listy do M. 3”)

Producent: Klaudiusz Frydrych („Jack Strong”, „Psy 3. W imię zasad”, „Każdy wie lepiej”), Inga

Kruk („W imię...”, „Baby blues”, „Każdy wie lepiej”), Krzysztof Rak („Każdy wie lepiej”, „Boże Ciało”, „Bogowie”), Ilona Łepkowska, Małgorzata Kożuchowska 

Obsada: Małgorzata Kożuchowska („Kiler”, „Zróbmy sobie wnuka”, „To musi być miłość”, „Komornik”), Artur Żmijewski („Mój rower”, „Ojciec Mateusz”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”), Zofia Domalik („Wszystko dla mojej matki”, „Gorzko, gorzko!”), Anna Dymna („Duże zwierzę”, „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”), Leon Charewicz („Katyń”, „Kingsajz”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu... w Hollywood”, „Listy do M.4”), Bronisław Wrocławski („Rewers”, „Tato”, „Kingsajz”), Philippe Tłokiński („Kurier”, „Belfer”), Jacek Borusiński („To nie tak jak myślisz, kotku”), Marcin Perchuć („Listy do M. 2”, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”), Leon Charewicz(„Pakt”, „Katyń”, „Kingsajz”), Katarzyna Ankudowicz („Całe szczęście”, „Gotowi na wszystko. Exterminator”), Jan Dąbrowski, Jakub Orliński

Czytany 221 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 08 wrzesień 2022 15:04

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama