cinema.pl Artykuły

środa, 07 wrzesień 2022 16:31

Pola Negri w Kinie CAMERIMAGE

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Niepowtarzalne połączenie filmu i muzyki już 17 września w Kinie CAMERIMAGE! „POLA NEGRI NIEWOLNICA ZMYSŁÓW” to niezwykłe widowisko przygotowane przez Ośrodek Chopinowski w Szafarni we współpracy z Europejskim Centrum Filmowym CAMERIMAGE.

Wydarzenie podzielone zostało na dwie części. W pierwszej wysłuchamy koncertu z utworami wykonywanymi niegdyś przez Polę Negri jedną z najbardziej znanych polskich artystek na świecie. Na scenie pojawią się Barbara Rybałtowska – aktorka, pieśniarka, autorka tekstów i sztuk, powieściopisarka, Zbigniew Rymarz – pianista, kompozytor, reżyser i pedagog oraz Jarosław Wojciechowski – autor publikacji i programów, varsavianista, edukator, popularyzator historii Polski. Druga część wydarzenia to projekcja filmu “Bestia” z 1917 roku z muzyką na żywo wykonywaną przez Orkiestrę Ludwika Sarskiego – kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę. Artyści łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing, czy klezmer. Zespół z dużym powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą. 

Pola Negri była największą polską gwiazdą światowego kina niemego i dźwiękowego. Film „Bestia” w reżyserii Aleksandra Hertza, ze zdjęciami Witalisa Korsak-Gołogowskiego, który będziemy mogli zobaczyć w Kinie CAMERIMAGE to jedyny zachowany polski film z Polą Negri. Oprócz talentu aktorskiego w latach 30. XX w. Pola Negri błysnęła talentem pieśniarskim. Jednym z jej najpopularniejszych przebojów było „Tango Notturno”.

Widowisko współorganizowane przez Ośrodek Chopinowski w Szafarni i ECFC kierowane jest do odbiorców w każdym wieku. Przypomina repertuar wybitnej pieśniarki w oryginalnej interpretacji. Jest połączeniem wspomnień związanych z historią i perypetiami jej kariery. To wyśmienita rozrywka w stylu retro. Zapraszamy 17 września do Kina CAMERIMAGE na Rynku Nowomiejskim 28. Początek widowiska o godzinie 17.00.

Bilety można nabyć w kasie Kina CAMERIMAGE (otwieranej codziennie na pół godziny przed pierwszą projekcją danego dnia) w cenach 15 ulgowy, 20 normalny, bądź przez internet na stronie kinocamerimage.bilety24.pl/ w cenach 16 ulgowy 22 normalny. Wydarzenie dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

Więcej informacji na temat wydarzenia: https://szafarnia.art.pl/pola-negri-niewolnica-zmyslow-torun/

Czytany 224 razy Ostatnio zmieniany środa, 07 wrzesień 2022 16:35

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama