cinema.pl Artykuły

wtorek, 30 sierpień 2022 23:03

Stowarzyszenie Kin Studyjnych jest partnerem promocji polskiego kandydata do Oscara!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Stowarzyszenie Kin Studyjnych jest partnerem promocji polskiego kandydata do Oscara! Sensacja festiwalu w Cannes „IO” Jerzego Skolimowskiego został wybrany polskim kandydatem do Oscara. Stowarzyszenie Kin Studyjnych zostało partnerem promocji filmu w polskich kinach!

 

Komisja Oscarowa powołana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w składzie Ewa Puszczyńska, producentka, kompozytor Jan A.P. Kaczmarek, producent Sean Bobbit, reżyser Tadeusz Łysiak, producent i dystrybutor Mariusz Łukomski, dyrektor PISF Radosław Śmigulski oraz kierowniczka Działu Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Filmowych w PISF Kamila Morgisz, zdecydowała, że filmem, który powalczy o statuetkę Amerykańskiej Akademii będzie „IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego.

Film będzie można zobaczyć już 9-18 września na pokazach przedpremierowych w kinach studyjnych podczas KONFROTNACJI FILMOWYCH (https://konfrontacjefilmowe.gutekfilm.pl/) a do szerokiej dystrybucji dzięki Gutek Film trafi 30 września. 

„IO” to zapierająca dech w piersiach odyseja, porywające kinowe doświadczenie i nakręcony z imponującym rozmachem obraz współczesnego świata. Film Jerzego Skolimowskiego stał się sensacją festiwalu w Cannes, skąd wyjechał z Nagrodą Jury. Opowieść o nas samych, odbijających się w oczach pewnego osiołka, zachwyciła artystyczną brawurą i młodzieńczą energią, choć firmuje ją swoim nazwiskiem 84-letni mistrz europejskiego kina. Podróż, w jaką zabiera nas Skolimowski, wiedzie przez całą Europę: od cyrku przez stadiony i parkingi dla tirów, po pałace. Od głupoty, przez przemoc, po przebłyski dobra i solidarności. Dzieło, które łączy realistyczne i wizjonerskie, przyziemne i metafizyczne, krytyczne i empatyczne; swoim rozmachem przypomina najwspanialsze obrazy Hieronima Boscha i Pietera Bruegla. W podróży towarzyszą bohaterowi m.in. Sandra Drzymalska, Mateusz Kościukiewicz i Isabelle Huppert.

Czytany 277 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 30 sierpień 2022 23:05

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama