cinema.pl Artykuły

piątek, 26 sierpień 2022 23:02

Nieznane fakty z życia Patryka Vegi!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

PATRYK VEGA udowadnia, że życie pisze najmocniejsze scenariusze. Oto nieznane fakty z życia najbardziej kontrowersyjnego reżysera! Dziś tylko część, cała reszta w filmie NIEWIDZIALNA WOJNA.

 

Od trzynastego roku życia pracował zarobkowo, początkowo zajmował się handlem nielegalnym oprogramowaniem na jednej z warszawskich giełd.

Jako nastolatek został wpisany go do polskiej księgi rekordów Guinnessa, jako najmłodszy twórca telewizyjnych czołówek komputerowych.

Gdy miał 18 lat postanowił zmienić nazwisko, ponieważ uznał, że ułatwi mu to karierę zagraniczną. Zainspirował się filmem Pulp Fiction, w którym jednym z głównych bohaterów jest Vincent Vega.

W trakcie kręcenia dokumentu o policji, funkcjonariusze zabrali go na akcję, podczas której doszło do wymiany ognia. Między przestępcami, a policjantami biegał Patryk Vega z kamerą i puszką piwa w ręku,  filmując całą strzelaninę.

W 2006 roku otrzymał list gratulacyjny od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego za wybitne osiągnięcia w sztuce filmowej poza granicami Polski.

Pracę magisterską obronił na kanwie serialu dokumentalnego Prawdziwe psy, którego był realizatorem i pomysłodawcą.

Jest współautorem przekrojowej pracy naukowej "Polski ruch feministyczny – analiza ruchu społecznego według teorii Alaina Touraine’a". Napisał też cztery książki, skupione na analizie realiów polskich służb mundurowych: Złe psy. W imię zasad; Złe psy. Po ciemnej stronie mocy; Służby specjalne. Podwójna przykrywka oraz Niebezpieczne kobiety. Cała prawda o kobietach w polskiej policji.

Zdobył nagrodę za najlepszą reżyserię na najważniejszym festiwalu filmów kryminalnych na świecie, dołączając do grona  takich zwycięzców jak Quentin Tarantino, Martin Scorsese, czy David Cronenberg.

Schudł ponad 55 kilogramów w niecały rok!

Wystąpił w kampaniach reklamowych serwisu filmowego Showmax oraz Komendy Stołecznej Policji, kampania pod hasłem „Ty też możesz” zachęcała do służby w tej formacji.

 

Patryk Vega jest najbardziej kasowym reżyserem i producentem na 5-tym, co do wielkości, rynku w Europie. Jego filmy zarobiły ponad 120 milionów dolarów.

NIEWIDZIALNA WOJNA w kinach od 30 września!

 

40 milionów sprzedanych biletów i współpraca z największymi tuzami branży. Wśród nich – aktorskie legendy, głośne debiuty, narodziny przyszłych gwiazd oraz zaskakujące występy zagranicznych gości. Do tego filmy, które zmieniły polskie kino sensacyjne i społecznie zaangażowane obrazy, które konsekwentnie przesuwały granice rekordów box office. Za wszystkim tym stał on – Patryk Vega – reżyser, scenarzysta, osobowość medialna. Twórca niepokorny, kontrowersyjny, rezonujący – nigdy obojętny. Kim był, zanim chwycił za kamerę i dał się poznać widzom? Co ukształtowało go jako człowieka i filmowca? Skąd wzięły się pomysły, które jego ręka zamieniła w blockbustery pokroju: „Pitbull”, „Botoks” czy „Kobiety mafii”? I co do tego wszystkiego ma wpis do Księgi Rekordów Guinnessa? Odpowiedzi na każde z pytań przynosi najnowszy film fabularny reżysera – „Niewidzialna wojna”, w którym w rolę Patryka Vegi wciela się, znany z występu u samego Quentina Tarantino, ceniony aktor Rafał Zawierucha („Pewnego razu... w Hollywood”). Natomiast jego matkę gra na dobre powracająca do kina Anna Mucha („Miłość, seks & pandemia”).

ZOBACZ ZWIASTUN:

https://youtu.be/CLI4NspFwUA

To nie jest dokument, pomnik czy gloryfikacja. To wypełniona prawdą, emocjami i charakterystycznym humorem wartka opowieść o sobie samym, odkrywająca kulisy życia i kariery najbardziej kontrowersyjnego reżysera – Patryka Vegi. W młodości, zanim usłyszał o nim świat, próbował wszystkiego. Był komputerowcem i animatorem, piłkarzem, sprzedawcą nielegalnego oprogramowania, członkiem gangu, a nawet dilerem narkotyków. Cały czas jednak wiedział, że jego prawdziwym powołaniem jest kino – pasja, którą w dzieciństwie zaszczepił mu dziadek. A celem kręcenie filmów, jakich w Polsce nikt jeszcze nie stworzył. Szansa na realizację największych marzeń pojawia się, kiedy poprzez pracę w telewizji Patryk Vega (Rafał Zawierucha) poznaje bezwzględny świat polskiej policji i przestępczości zorganizowanej. Wkraczając z kamerą w mroczną rzeczywistość, o której 99% ludzi nie ma pojęcia, Vega mierzy się z namacalnym złem i buduje własną legendę bezkompromisowego reżysera. Z czasem osiąga oszałamiający sukces, a jego filmy i seriale stają się rekordowymi przebojami i przepustką do świata, którego od zawsze pożądał. Jednak sława, blichtr i wielkie pieniądze mają swoją cenę i budzą do życia uśpione demony. Czy wystawiony na pokusy i liczne pułapki show-biznesu Vega zdoła w porę dostrzec zbliżające się zagrożenie? Oto historia jego wzlotu, upadku i poruszającej walki o duszę. Oto prawdziwa historia Patryka Vegi.

 

Gatunek: biograficzny

Produkcja: Polska 2022

Scenariusz i reżyseria: Patryk Vega („Pitbull”, „Botoks”, „Kobiety mafii”, „Polityka”, „Pętla”, „Small world”)

Obsada: Rafał Zawierucha („Pewnego razu... w Hollywood”, „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”), Anna Mucha („Miłość, seks & pandemia”, „Pitbull. Nowe porządki”), Justyna Karłowska („Pitbull”), Ignacy Klim („Kler”, „Wołyń”) Artur Dziurman(„Bogowie”, „Rojst”), Zbigniew Kozłowski („Polityka”, „Proceder”), Michał Karmowski („Pętla”, „Kobiety mafii 2”), Piotr Cyrwus („Kryptonim Polska”, „Sala samobójców. Hejter”), Andrzej Franczyk („Boże Ciało”, „Lincz”), Waldemar Maliszewski(„Pętla”, „Pitbull”)

Czytany 318 razy Ostatnio zmieniany piątek, 26 sierpień 2022 23:05

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama