cinema.pl Artykuły

czwartek, 25 sierpień 2022 23:04

Grabowski w roli kocura na kocimiętce, a Włosok jako pies samuraj

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Andrzej Grabowski w roli kocura na kocimiętce, a Tomasz Włosok jako pies, który bardzo chce zostać (p)samurajem. Film „Jak zostałem samurajem" od jutra w kinach.

 

Porywająca animacja twórców „Króla Lwa", „Stuarta Malutkiego 2" i „Madagaskar 2".

Ta wypełniona akcją i humorem komedia dla całej rodziny, inspirowana jest ponadczasowym klasykiem „Płonące siodła" w reżyserii Mela Brooksa. Ciekawostką jest, że reżyser użyczył głosu Shogunowi, jednej z filmowych postaci w oryginalnej wersji językowej.

O filmie: Hank, uroczy pies z głową wypełnioną marzeniami o karierze wielkiego wojownika, wyrusza w podróż w poszukiwaniu swojego przeznaczenia. Po wielu przygodach trafia na kocią wyspę, do dziwnej i nieprzyjaznej wioski Kakamucho. Pasuje tam jak kwiatek do kożucha, bo wszyscy mieszkańcy Kakamucho są... kotami! A jak powszechnie wiadomo, koty bardzo, ale to BARDZO nie lubią psów.

W desperackich próbach przypodobania się kakamuchanom, Hank nieświadomie staje się częścią nikczemnych i narcystycznych planów „aryskotraty" Ika Chu, który chce za wszelką cenę pozbyć się z wioski wszystkich mieszkańców. Tylko jedna, mała przeszkoda stoi na drodze pragnieniu Ika Chu o światowej dominacji (no dobra, kakamucho-minacji) i realizacji złowieszczego planu, by zburzyć wioskę i... wreszcie mieć ładny widok z okna.

Nieoczekiwanymi sprzymierzeńcami psiego marzyciela zostają Jimbo, kiedyś wielki samuraj, teraz rozleniwiony miłośnik kocimiętki oraz Emiko, wojownicza mała kotka, która podziela samurajskie ambicje Hanka. Ta mocno niedopasowana drużyna rzuci wyzwanie podłemu Ika Chu, pokonując uprzedzenia i stereotypy oraz udowadniając sobie nawzajem i całemu światu, że przyjaźń między psem i kotem jest możliwa.

Czytany 244 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 25 sierpień 2022 23:11

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama