cinema.pl Artykuły

sobota, 13 sierpień 2022 21:45

Mów „Kocham Cię”

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

WSZYSTKO, CZEGO NIE ZDĄŻYLIŚMY POWIEDZIEĆ - premiera serialu już dzisiaj, o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM  i jutro w serwisie CANAL+ online.  

 

Serialowa adaptacja powieści Marca Levy'ego – najpoczytniejszego żyjącego francuskiego pisarza - już dzisiaj o godz. 21:00 na CANAL+ PREMIUM (emisja trzech odcinków; w kolejne trzy piątki po dwa odcinki) oraz jutro w serwisie CANAL+ online.

W rolach głównych w serialu występują Jean Reno oraz Alexandra Maria Lara.

Serial to futurystyczno – sentymentalna podróż dwóch najbliższych sobie osób w głąb własnej relacji oraz wspólnej przeszłości.

Serial produkcji STUDIOCANAL i TCC.

WSZYSTKO, CZEGO NIE ZDĄŻYLIŚMY POWIEDZIEĆ porusza ważne tematy. W nieco przewrotny sposób pragnie zwrócić uwagę widzów na problem relacji między najbliższymi sobie osobami. Oto ojciec Michel (Jean Reno)– zabiegany, odnoszących sukcesy zawodowe biznesman i jego córka, niezależna, dorosła już kobieta Julia (Alexandra Maria Lara), która właśnie ma wyjść za mąż. Ich wspólna przeszłość jest trudna. Oziębłość, cisza, dystans, brak czasu zerwały więzi. Więzi, które tak naprawdę powinny być najmocniejszymi, najsilniejszymi i najwspanialszymi na świecie – więzami między rodzicem a dzieckiem. Julia przez lata zaakceptowała brak ojca w jej życiu. Nie przypuszcza nawet, że ten pojawi się na ślubie, by towarzyszyć jej w tak ważnym dniu.

I ma rację. Tylko, że tym razem Michela zatrzymały nie sprawy biznesowe, ale jego własna śmierć.

Koniec. Już nie da się nic naprawić: śmierć ostatecznie ucina szansę na szczerą rozmowę, wytłumaczenie, przebaczenie, …

Jednak nie byłoby ani książki, ani serialu WSZYSTKO, CZEGO NIE ZDĄŻYLIŚMY POWIEDZIEĆ, gdyby Marc Levy nie znalazł na tę ostateczną sytuację rozwiązania. Oto Michel powraca „do życia”. Dzień po własnym pogrzebie zupełnie niepodziewanie zjawia się u Julii. Ojciec i córka dostają tydzień. Siedem dni, aby wszystko naprawić. Tylko tyle i aż tyle.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=5p51Pl09s0s&feature=emb_title

Marc Levy wpadł na pomysł książki przypadkiem.

Jechałem z mamą samochodem. Ona prowadziła. Ja rozmawiałem przez telefon z moim synem. Powiedziałem na koniec „Kocham Cię, pa”. Moja mama patrzyła cały czas przez przednią szybę prowadząc auto. Po kilku może minutach wyszeptała: „Mój ojciec nigdy mi nie powiedział, że mnie kocha"Marc Levy

 

Czy to naprawdę takie trudne? Jak wstyd, brak czasu, rezerwa, czy cokolwiek innego może powstrzymać od mówienia najwspanialszych rzeczy kochanej osobie?  Dzielenia się najlepszym co mamy. I najgorszym. I nie – to nie działa tak, że „się wie”, że jest się kochanym. To trzeba usłyszeć. Bohaterowie serialu WSZYSTKO, CZEGO NIE ZDĄŻYLIŚMY POWIEDZIEĆ dostali od życia drugą szansę. Jak i czy w ogóle ją wykorzystają? To trzeba zobaczyć.

Wielowątkowa fabuła serialu prowadzi widza nie tylko przez meandry wzajemnych relacji Michela i Julii. Ta sentymentalna wyprawa w głąb uczuć osnuta jest dodatkowo na wydarzeniach z ich wspólnej przeszłości, przez co akcja serialu rozgrywa się w wielu przepięknych miejscach Europy, cofając się aż do późnych lat 80. XX wieku. W tym serialu naprawdę miłość nie jedno ma imię.

I choć może zabrzmi to banalnie – mówmy, kochajmy, czyńmy bliskimi sobie osoby, na których nam zależy. Niech o tym wiedzą. Teraz, nie potem. Potem może być za późno.

Mam wiele dzieci i praca nad serialem skłoniła mnie do refleksji nad tym, czy powiedziałem wszystko, co powinienem moim córkom? Czy powiedziałem im, że je kocham? Czy porozmawiałem z nimi o życiu, rodzinie, tradycji, wartościach, miłości? Mam nadzieję, że to wszystko znajdziecie w serialu. Że Was też skłoni on do głębokich przemyśleń. Dlatego warto go obejrzeć - Jean Reno

 

Premiera serialu 12.08 w CANAL+ PREMIUM  i dzień później w serwisie CANAL+ online.  

WSZYSTKO, CZEGO NE ZDĄŻYLIŚMY POWIEDZIEĆ - reżyseria: Miguel Courtois (El Lobo, GAL); serial powstał w oparciu o bestsellerową powieść o tym samym tytule autorstwa Marca Levy'ego; scenariusz: Marc Levy & Miguel Courtois; producenci: Marc Levy, Susanna Lea, Alain Pancrazi, Jean-Baptiste Frey, Anna Marsh, Francoise Guyonnet; występują: Jean Reno, Alexandra Maria Lara, Alex Brendemühl. Produkcja STUDIOCANAL/TCC.

Czytany 256 razy Ostatnio zmieniany sobota, 13 sierpień 2022 21:52

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama