cinema.pl Artykuły

sobota, 13 sierpień 2022 21:14

SZYC I MUSIAŁOWSKI nie mają gdzie tankować

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wiele było stacji, żadna narodowa. Bojkot konsumencki, który zaszedł za daleko i wielki hit zespołu Big Day w wykonaniu Borysa Szyca! Zobacz fragment filmu „Kryptonim Polska"

 

Komedia bez cenzury w kinach 2 września

Kiedy chcesz żyć w pełnej zgodzie ze swoimi wartościami, być świadomym konsumentem, nie wspierać firm i organizacji, które nie mają po drodze z tym, co sobą reprezentujesz, to masz mocno pod górkę i może zabraknąć ci paliwa! Grany przez Borysa Szyca Roman jest bezkompromisowy w swoich poglądach i właśnie to może skutkować małą katastrofą albo utrudnić dojazd na ważną akcję wywrotową. Zobacz fragment z filmu „Kryptonim Polska", zanućcie hit zespołu Big Day „W dzień gorącego lata" i sprawdź, dokąd może zaprowadzić droga konsekwentnego bojkotu konsumenckiego. Komedia bez cenzury w kinach już 2 września!

 

 „Kryptonim Polska"-fragment

https://youtu.be/co129iLzVOo

 

„Kryptonim Polska" – zwiastun

https://youtu.be/

 

„Kryptonim Polska" – pierwszy fragment

https://youtu.be/qcw9Pa3nfF0

 

Zaskakująca i pełna gwiazd komedia o absurdach naszej rzeczywistości i tematach, których w polskim kinie jeszcze nie było. Dwa zwalczające się środowiska, dwa przeciwstawne pomysły na życie, a w tym wszystkim ona i on... I miłosne uczucie wystawione na największą próbę. Za dobrą zabawę i konkretną dawkę humoru ręczą bezbłędni aktorzy: Borys Szyc i Maciej Musiałowski, w rolach radykalnie niezdarnych narodowców-pechowców, oraz Piotr Cyrwus, Cezary Pazura i debiutująca na dużym ekranie Magdalena Maścianica. Przygotujcie się na pełen luz, salwy śmiechu, wartką akcję i kompletny brak cenzury.

Gdyby nie kontuzja, Staszek (Maciej Musiałowski) byłby dziś gwiazdą Ekstraklasy. Gdyby nie złamane serce, Pola (Magdalena Maścianica) nadal mieszkałaby w Warszawie. Gdyby nie przypadek, prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali. I nie doszłoby do wydarzeń, o których będzie mówił cały kraj. Ale co się stało, to się nie odstanie i tak oto zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Bo on to miejscowy zadymiarz i narodowiec z grupy Romana (Borys Szyc). Ona zaś – aktywistka i uosobienie wszystkiego z czym Staszek i jego radykalni kumple poprzysięgli walczyć. Czy ich miłość ma jakikolwiek szanse i sens? Trudno powiedzieć, jeszcze trudniej przewiedzieć, lecz to co zaczęła strzała amora, skończy się prawdziwą lawiną komicznych zajść, w których udział wezmą media, politycy, zagraniczni goście, jeden dziarski ksiądz i masa osób z totalnie różnych parafii.

Film wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Gatunek: komedia

Produkcja: Polska 2021

Producent: Orphan Studio („Na chwilę, na zawsze")

Koproducent: CANAL+ Polska

Reżyseria: Piotr Kumik („Mamy to" – serial)

Zdjęcia: Piotr Śliskowski („303. Bitwa o Anglię", „Mój rower", „80 milionów")

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Obsada: Magdalena Maścianica, Maciej Musiałowski („Sala samobójców. Hejter", „Polot", „Soyer"), Borys Szyc („Król" – serial, „Listy do M. 4", „Planeta Singli 3"), Antoni Królikowski („Banksterzy", „Pętla", „Bad Boy"), Cezary Pazura („Druga połowa", „Listy do M. 4", „Psy 3. W imię zasad"), Piotr Cyrwus („Fanatyk", „Sala samobójców. Hejter", „W lesie dziś nie zaśnie nikt"), Karol Bernacki („Krew Boga", „Proceder"), Mateusz Król („Sweat", „Zenek"), Karol Kadłubiec („Klangor", „Krew Boga")

Czytany 588 razy Ostatnio zmieniany sobota, 13 sierpień 2022 21:18

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama