cinema.pl Artykuły

środa, 10 sierpień 2022 23:19

Joanna Kulig jednym z powodów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

10 powodów, dla których warto wybrać się do kina na „Każdy wie lepiej" – nową komedię z Joanną Kulig w roli głównej.

 

Patchworkową komedię „Każdy wie lepiej" już od piątku można oglądać w kinach. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć najnowszej produkcji z Joanną Kulig i Michałem Czerneckim w rolach głównych, to koniecznie sprawdźcie, co najbardziej przyciąga widzów w tym tytule!

Poprawia humor

Czasem warto jest oderwać się od zmartwień rzeczywistości, galopujących newsów i po prostu zanurzyć w komedię, która sprawi, że zapomnimy na moment o wszystkich problemach świata. A jeśli przy tym będziemy mogli przejrzeć się w kinie niczym w krzywym zwierciadle? W końcu w każdej rodzinie jest czarna owca, wszystkowiedząca babcia, wycofany ojciec czy sprawiające problemy dziecko. Zawsze może być przecież gorzej, kiedy „Każdy wie lepiej".

Gwiazdorska obsada

Niby kwestia oczywista, a jednak – kiedy ostatni raz mieliście okazje zobaczyć na ekranie Joannę Kulig, Michała Czerneckiego, Andrzeja Seweryna, Grażynę Szapołowską, Ewę Wencel, Macieja Musiałowskiego i Marię Maj JEDNOCZEŚNIE? No właśnie.

Scenariusz autora takich hitów jak „Bogów" i „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"

Autorem scenariusza do „Każdy wie lepiej" jest Krzysztof Rak – autor hitów takich jak: „Bogowie" oraz „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", które zobaczyło w polskich kinach ponad 4 miliony widzów!

Temat, jakiego nie widzieliście jeszcze w polskim filmie

Historia rodziny złożonej z wielu rodzin (patchwork). Takich rodzin jest coraz więcej – ludzie w pogoni za szczęściem przestają już tkwić w niesatysfakcjonujących relacjach i szukają nowej, lepszej, mając już bagaż doświadczeń po poprzednim związku. Mnóstwo rodzin utożsamia się z takim modelem, wiele osób ma patchworkową komedię w domu na co dzień, a jednak wciąż nie inspiruje to wielu twórców filmowych. Oczywiście, nie w przypadku „Każdy wie lepiej" – ta komedia patchworkiem stoi!

Humor oparty na kontrastach

Ile razy już to widzieliśmy – zamożne miasto kontra biedna wieś. Stereotypy przestają już nas bawić i nie czujemy się dobrze zamknięci w ramach banieczki, spoza której nie widać innych grup społecznych. W „Każdy wie lepiej" nie brak różnorodności – są snobistyczni dziadkowie, są też ci swojscy. Bez oceniania i patrzenia z góry – każdy ma przywary, każdy ma swoje racje. A co z tego wychodzi? Kawał dobrej zabawy!

Świetne role młodych debiutantów

Jak bardzo stresujące musi być zagranie pierwszej w życiu roli filmowej? Najmłodsi członkowie obsady poradzili sobie fantastycznie i stworzyli na ekranie pełnokrwiste postaci, które w wielu scenach kradną show bardziej doświadczonym aktorom. Zdecydowanie warto to zobaczyć!

Lepiej niż poradnik

Wychowanie trójki dzieci to nie lada wyzwanie – a wychowanie trójki dzieci, które totalnie się od siebie różnią, mają inne zainteresowanie, a nie łączą je nawet więzy krwi? Jeden wielki chaos. „Każdy wie lepiej" prowadzi widza przez wyzwania, z którymi muszą zmierzyć się rodzice nowopowstałej rodziny z urokiem i humorem. Zamiast czytać nudne poradniki – lepiej wybrać się do kina.

Starcie aktorskich pokoleń

Wojna pokoleń to rzeczywistość każdej rodziny. Starcia na linii dziadkowie – rodzice – dzieci mają też swoje komediowe oblicze. Aby je należycie oddać, potrzebni są artyści, których wiek i doświadczenie będzie współgrać z aktorskim talentem. Pokoleniowe starcie w „Każdy wie lepiej" nie mogłoby być bardziej spektakularne – obok tak legendarnych aktorów jak Grażyna Szapołowska, Andrzej Seweryn, Jerzy Janeczek, Maria Maj i Ewa Wencel, mamy młodą siłę – Joannę Kulig, Michała Czerneckiego, Macieja Musiałowskiego, Julię Wyszyńską i Krzysztofa Zarzeckiego. Po piętach depcze im (i w niczym nie ustępuje) najmłodsze pokolenie: Ernestyna Tatarska, Milena Zimoląg i Piotr Czernecki.

Ekipa twórców ze znakomitym dorobkiem – gwarancja komedii najwyższej jakości

Za „Każdy wie lepiej odpowiadają twórcy z imponującym dorobkiem. Reżyserem filmu jest Michał Rogalski, który stworzył wcześniej komedię „Gotowi na wszystko. Exterminator". Za zdjęcia odpowiada Marian Prokop, pracujący przy takich hitach jak „Listy do M." czy „Miasto 44". Kostiumy to dzieło jednej z najlepszych i najczęściej nagradzanych kostiumografek w Polsce – Doroty Roqueplo („Boże Ciało", „Lejdis"). Charakteryzację wykonał artysta w swojej dziedzinie, Waldemar Pokromski („Zimna wojna", „Pianista").

Joanna Kulig w głównej roli

Joanna Kulig nie wystąpiła w głównej roli w filmie fabularnym od czasu oscarowej „Zimnej wojny". Aktorka, która doceniania jest już za granicą, juroruje na tak prestiżowym festiwalu jak Cannes i angażuje się w międzynarodowe produkcje, coraz rzadziej gra w Polsce – Hollywood sukcesywnie ją nam podbiera. „Każdy wie lepiej" to idealna okazja dla fanów Joanny Kulig, by zobaczyć ją na ekranie w polskim filmie!

 

Najnowszy film fabularny CANAL+ ORIGINAL na podstawie scenariusza Krzysztofa Raka – autora hitów „BOGOWIE" oraz „SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ". W roli głównej, prosto z 75. Festiwalu Filmowego w Cannes –  JOANNA KULIG.

„Każdy wie lepiej" to pełna humoru i wzruszeń komedia opowiadająca o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Ich dwoje, jej dzieci, jego dzieci, dociekliwi teściowie, byli małżonkowie. Lawina zaskoczeń i przeszłość, która upomni się o swoje. Rodzinne przemeblowanie to idealna recepta na błyskotliwą komedię, która zaskoczy każdego!

Zakochani Ania i Grzesiek próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „żyli długo i szczęśliwie"... ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele różni, ale mają jeden cel – rozbić związek Ani i Grześka. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin?

W gwiazdorskiej obsadzie u boku Joanny Kulig zobaczymy również m.in.: Michała Czerneckiego, Andrzeja Seweryna, Grażynę Szapołowską, Macieja Musiałowskiego oraz Ewę Wencel.

Film „Każdy wie lepiej" wyreżyserował Michał Rogalski, twórca obrazu „Gotowi na wszystko. Exterminator". Zrealizowane na światowym poziomie zdjęcia to zasługa Mariana Prokopa („Listy do M."), o kostiumy zadbała wielokrotnie nagradzana Dorota Roqueplo („Lejdis") a charakteryzacją zajął się Waldemar Pokromski („Zimna wojna").

Producentem „Każdy wie lepiej" jest CANAL+, a projekt jest kolejną fabularną produkcją pod szyldem CANAL+ Original. Producentem wykonawczym jest Wonder Films – dom produkcyjny stworzony przez trójkę dobrze znanych w branży producentów: Klaudiusza Frydrycha („Psy 3.  W imię zasad.", „Jack Strong"), Krzysztofa Raka („Bogowie", „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej) i Ingę Kruk („(Nie)znajomi", „W imię...").

Produkcja: Polska 2021

Gatunek: komedia obyczajowa

Reżyseria: Michał Rogalski („Gotowi na wszystko. Exterminator", „Letnie przesilenie", „Ostatni akcja", „Zawsze warto" – serial)

Producent: CANAL+

Producent wykonawczy: Wonder Films

Scenariusz: Krzysztof Rak („Bogowie", „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej")

Obsada: Joanna Kulig („Zimna wojna", „Miłość jest wszystkim", „Kler"), Michał Czernecki („Jak poślubić milionera?", „Podatek od miłości", „Planeta Singli"), Andrzej Seweryn („Ostatnia rodzina", „Rojst" - serial), Grażyna Szapołowska („365 dni", „Listy do M. 3"), Maciej Musiałowski („Sala samobójców. Hejter", „Kod genetyczny" - serial), Julia Wyszyńska („Atak paniki", „Mały zgon" – serial, „Miłość jest wszystkim"), Ewa Wencel („Powidoki", „Czas honoru" - serial), Maria Maj („Wataha" – serial, „Mój rower"), Jerzy Janeczek („Sami Swoi", „Supernova"), Krzysztof Zarzecki („Ślepnąc od świateł" – serial, „W głębi lasu" – serial

Czytany 299 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 sierpień 2022 23:41

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama