cinema.pl Artykuły

środa, 10 sierpień 2022 09:17

Platforma VOD FlixClassic już dostępna w Samsung Smart TV

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Platforma VOD FlixClassic, która gromadzi klasyki kina z całego świata jest już dostępna jako aplikacja na Samsung Smart TV z systemem Tizen. 

Widzowie FlixClassic mogą już korzystać z aplikacji na telewizorach. Sukcesem zakończyła się certyfikacja serwisu VOD w Samsung Smart TV z systemem operacyjnym Tizen. Proces ten wciąż trwa w LG SmartTV. Od początku istnienia serwisu wielbiciele kinematografii mogli korzystać z niego za pomocą przeglądarki, aplikacji iOS oraz Android. 

Miłośnicy klasyków kinowych znajdą na FlixClassic już ponad 330 filmów. Wśród nich m.in.: Metropolis, Umberto D., Kret, Dziką Planetę, Django, Konwój, Podbój Planety Małp, Bitwę o Planetę Małp, W podziemiach Planety Małp, Opowieści z krypty, Świat przyszłości, Plan 9 z kosmosu, Folwark zwierzęcy, Tess, Showgirls, Przeminęło z wiatrem, Solaris, Księgę dżungli, Dobrego wojaka Szwejka, Pepe Le Moko czy Kaligulę. Co tydzień swoje premiery mają dwa nowe tytuły.

FlixTalk – podcast, który odkrywa klasykę filmową na nowo

To nie koniec nowości. Twórcy ruszyli również z podcastem FlixTalk dla zaciekawionych sztuką filmową kinomanów. Podcast prowadzą dyrektor programowy platformy Miłosz Stelmach i reżyser Adam Uryniak. Pretekstem do rozmów są tematyczne przeglądy miesiąca, dotyczące wybranych tytułów dostępnych na platformie FlixClassic. Zaciekawieni sztuką filmową widzowie w każdym odcinku mogą odkryć konteksty filmów, lepiej poznać ich twórców oraz usłyszeć analizy najważniejszych scen. Prowadzący dzielą się również swoimi wrażeniami i pomysłami na interpretację. Podcast dostępny jest popularnych serwisach, w tym na Spotify oraz Youtubie.

Partnerem platformy FlixClassic jest Fundacja Legalna Kultura i portal Flimoterapia.pl.

Platforma znajduję się pod linkiem: www.flixclassic.pl

Czytany 385 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 sierpień 2022 09:20

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama