cinema.pl Artykuły

piątek, 05 sierpień 2022 16:28

Rozpoczęły się zdjęcia do adaptacji bestsellerowego thrillera holenderskiej autorki kryminałów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Serial „Nowi sąsiedzi”. Rozpoczęły się zdjęcia do adaptacji bestsellerowego thrillera holenderskiej autorki kryminałów – Saskii Noort.

 

Trzymający w napięciu serial „ Nowi sąsiedzi” to thriller obyczajowo-kryminalny, którego akcja toczy się na nowoczesnym osiedlu na przedmieściach.

Poznajemy Ewę i Piotra (Marianna Zydek, Michał Żurawski), które podjęło decyzję o przeprowadzce ze względu na zapowiadające się powiększenie rodziny. Para wiodła do tej pory dość spokojne życie. Ona młoda, wrażliwa, lekko zagubiona dziewczyna, pochodząca z tradycyjnej, religijnej rodziny. On sporo starszy, jest dziennikarzem muzycznym i pochodzi dobrego warszawskiego domu. Para mimo różnicy wieku stanowi zgrana parę.

Sielankę burzy przedwczesny poród i śmierć dziecka. Nowy dom miał być przepełniony szczęściem, a zamienia się w mroczne miejsce. Para próbuje poradzić sobie z tragedią, znajdując wsparcie w nowych sąsiadach. Judyta i Szczepan (Marta Żmuda-Trzebiatowska, Sebastian Fabijański) to bardzo wyzwolona para. Ona jest atrakcyjną, instruktorką fitnessu, on przystojnym policjantem, typem prawdziwego macho. 

Mimo, że sąsiedzi pochodzą z zupełnie innych światów, zaczynają dzielić ze sobą radości i troski, a ich więź mocno się zaciska, co powoduje dramatyczne w skutkach konsekwencje.

Trzecia para sąsiadów, Liliana i Kacper (Jowita Budnik, Mirosław Baka) to tylko z pozoru zgodne małżeństwo. Niedołężność Liliany, buduje między małżonkami mur z tajemnic i frustracji, który nieodwracalnie wpłynie na życie wszystkich sąsiadów.

Gwarantem sukcesu polskiej adaptacji serialu jest gwiazdorska obsada. W rolach głównych zobaczymy: Martę Żmudę-Trzebiatowską, Mariannę Zydek, Jowitę Budnik, Michała Żurawskiego, Sebastiana Fabijańskiego oraz Mirosława Bakę. Za reżyserię odpowiada Borys Lankosz, znany m.in. z takich produkcji, jak „Ciemno, prawie noc”, czy wielokrotnie nagradzany „Rewers”.

Serial pojawi się najpierw w serwisie Polsat Box Go, a następnie

na antenie Telewizji Polsat  oraz serwisie i aplikacji polsatgo.pl

 

Czytany 282 razy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama