cinema.pl Artykuły

wtorek, 02 sierpień 2022 19:46

Pierwsza dama – przebojowy, porównywany do Zbuntowanego anioła

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pierwsza dama ma szansę na powrót rozkochać rodaków w latynoskich serialach, tak jak kiedyś zrobił to Zbuntowany anioł z Natalią Oreiro. To największy sukces kolumbijskiej telewizji w ostatnich latach, ze średnią oglądalnością 16 milionów widzów na odcinek (w 40 milionowym, jak Polska, kraju). Produkcja wreszcie będzie dostępna w Polsce: pokaże ją platforma VoD RED GO, w wersjach z lektorem i z napisami – pierwszy sezon wystartuje we wrześniu. Jednak już teraz można zobaczyć pilot serialu, całkowicie bezpłatnie, właśnie na RED GO.

 

O czym jest Pierwsza dama?

Mogłoby się wydawać, że mamy do czynienia z klasyczną historią rodem z telenoweli:  Paloma jest niezwykle urodziwą dziewczyna z nadmorskiej prowincji. Rozczarowanie biedą, wszechobecnym marazmem i monotonią życia prowadzą ją do marzenia, by zostać pierwszą damą Kolumbii. Jedna przykra sytuacja sprawia, że bez chwili namysłu ucieka z domu z celem zrealizowania swojej wizji – na dobry start kradnie rodzinie wszystkie oszczędności. Do Bogoty jej tropem ruszają krewni na czele z matką, która chce odzyskać pieniądze… 

Skąd wielka popularność serialu?

Pierwsza dama zawładnęła sercami widzów nie tylko w Ameryce Łacińskiej, ale i na świecie. Prawa do emisji sprzedano do pond 40 krajów – w Europie największą popularnością cieszył się we Francji i w Hiszpanii. Do ogromnego sukcesu z pewnością przyczynił się bardzo wysoki poziom produkcji: świetnie napisane, wielowymiarowe postaci, wysoki budżet widoczny w bogatej scenografii i wspaniałych kostiumach, wreszcie niecodzienny zabieg, polegający na prowadzeniu narracji w dwóch płaszczyznach czasowych. W jednej z nich obserwujemy Palomę, która rozpoczyna realizację swego przebiegłego planu, w drugiej są już z prezydentem parą, ale wszystko w jednej chwili wali się jak domek z kart. Dzięki temu widzowie do samego końca w ogromnym napięciu czekają zarówno na finał pierwszego, jak i drugiego wątku.

Życie dogoniło film

Palomę gra Carina Cruz i występ w Pierwszej Damie jest dla niej pierwszą główną rolą. Urodzona w Cali aktorka uraczyła widzów przewrotną kreacją - jej rolę porównuje się nawet do legendarnego występu Natalii Oreiro w Zbuntowanym aniele. Prawdziwe życie dogoniło serialowy scenariusz, kiedy krótko po kolumbijskiej premierze serialu Cruz została żoną Luisa Miguela Cotesa Habeycha, prominentnego polityka, wówczas gubernatora Departamentu Magdalena w Kolumbii. Czy serialowa postać Palomy była inspiracją dla niej samej i uznała pomysł bohaterki za warty zrealizowania poza planem filmowym? A może gubernator Cotes wypatrzył ją w rekordowo popularnej produkcji i zobaczył w niej swoją wybrankę? Istnieje szansa, że nie poznamy na te pytania szczegółowej odpowiedzi, bo para mocno strzeże swojej prywatności, choć na oficjalnych zdjęciach, które Cotes publikuje np. na Twitterze, polityk pojawia się w towarzystwie Cruz i ich wspólnych dzieci.

Pierwszy, pilotażowy odcinek serialu już dostępny na RED GO: www.redgo.film

Czytany 159 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 02 sierpień 2022 19:51

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama