Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Artykuły

czwartek, 28 lipiec 2022 23:05

RED GO jako pierwsza w Polsce platforma zaoferuje latynoską telenowelę

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Platforma RED GO, która wystartowała na polskim rynku w zeszłym miesiącu, jako pierwsza w Polsce decyduje się zaoferować widzom południowoamerykańską telenowelę w modelu VoD. Tytułem, który przetrze szlaki będzie Pierwsza Dama, ogromny frekwencyjny hit kolumbijskiej telewizji (ze średnią oglądalnością 16 milionów widzów na odcinek). Od czasu pierwotnej emisji w Caracol Televisión w 2010 roku producenci sprzedali prawa do kilkudziesięciu krajów, także w Europie (m.in. Francja, Hiszpania) jednak tytuł nigdy do tej pory nie miał swojej polskiej premiery. W piątek 29 lipca RED GO udostępni bezpłatnie pilot serialu.

Główną bohaterką serialu jest Paloma, urodziwa dziewczyna z nadmorskiej prowincji. Rozczarowanie biedą, wszechobecnym marazmem i monotonią życia prowadzą ją do marzenia, by zostać pierwszą damą Kolumbii. Jedna przykra sytuacja sprawia, że bez chwili namysłu ucieka z domu do stolicy, Bogoty, z celem zrealizowania swojej wizji... 

O Pierwszej damie pisano, że odświeża skostniałą konwencję latynoskiej telenoweli, zarówno w warstwie scenariuszowej (główna bohaterka, wzorem arcydzieł współczesnej amerykańskiej telewizji, jest postacią niezwykle przebiegłą i niełatwo jej kibicować, reszta pierwszoplanowych postaci również nie jest wyłącznie dobra lub zła), jak i filmowej (wysoki budżet, dynamiczna akcja, fabuła rozgrywająca się równocześnie na dwóch płaszczyznach czasowych). Od pierwszego odcinka wiadomo, że serial ma znamiona zarówno klasycznego romansu, jak i politycznego thrillera.

Właśnie pierwszy, pilotażowy odcinek będzie bezpłatnie dostępny na platformie RED GO już od piątku 29 lipca. - Serial wystartuje na platformie w wersji zarówno z napisami, jak i z lektorem. Z uwagi na ilość odcinków, z których każdy trwa godzinę, planujemy je udostępniać sukcesywnie. Chcemy obrać model nawiązujący do emisji podobnych produkcji w klasycznej telewizji: w każdym nowym tygodniu pięć kolejnych odcinków. Serial jest bardzo wciągający i świetnie nakręcony, z całą pewnością wielu widzów po zobaczeniu pilota zostanie z nami do samego końca - mówi Leszek Kułak, członek rady nadzorczej Red Carpet Media Group, właściciela platformy.

Pierwszy sezon liczącego w sumie 95 odcinków serialu pojawi się na platformie we wrześniu. Pierwsza dama będzie pierwszym tasiemcowym serialem południowoamerykańskim w pełni udostępnionym na polskiej platformie VoD. 

Czytany 287 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 lipiec 2022 23:08

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież