cinema.pl Artykuły

piątek, 22 lipiec 2022 17:34

Pierwsze zdjęcia z planu serialu STRANGE ANGELS

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Trwają zdjęcia do nowej produkcji CANAL+ ORIGINAL – serialu STRANGE ANGELS. To zaskakujące i świeże połączenie kryminału z thrillerem i wątkami supernatural.

Doskonała obsada, m.in.: Karolina Kominek, Dawid Ogrodnik, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Edyta Olszówka, Tomasz Schuchardt, Roman Gancarczyk, Piotr Żurawski, Robert Gonera, Paulina Gałązka i Olaf Lubaszenko. Reżyserem serialu jest Mariusz Palej.

Zdjęcia kręcone między innymi w Gdyni, Warszawie, Wałbrzychu oraz w Nowej Rudzie potrwają do jesieni. Premiera serialu w 2023 roku.

Grupa pięciorga maluchów zostaje uprowadzona z przedszkola. W tym czasie geolożka Lena (Karolina Kominek) wraz z ekipą współpracowników szykuje się do wyprawy naukowej na Antarktydę. Kiedy okazuje się, że podejrzaną o porwanie jest Ada (Alicja Wieniawa-Narkiewicz) – nastoletnia córka Leny, matka odkłada plany zawodowe i wraca do rodzinnego Wałbrzycha, aby odnaleźć córkę, z którą utraciła kontakt wiele lat temu.

Z dużym entuzjazmem zaangażowałam się w projekt serialu STRANGE ANGELS. Scenariusz zafascynował mnie misternym powiązaniem bardzo różnorodnych wątków, ciekawymi postaciami i niezwykle oryginalną historią. CANAL+ po raz pierwszy pracuje nad serialem, w którym ważną rolę ogrywają elementy paranormalne połączone z kryminalną intrygą. Jestem pewna, że w efekcie powstanie wyjątkowy serial pełen tajemnic, niespodziewanych zwrotów akcji i porywających emocji.

Beata Ryczkowska – Dyrektor Produkcji Oryginalnych i Koprodukcji CANAL+ Polska

 

Co wspólnego może mieć piątka przedszkolaków z tajemnicami skrywanymi pod murami miasta?

Poszukiwania dzieci wnikają coraz głębiej w podziemia Wałbrzycha. Nieodkryte szyby i tunele stają się scenerią niezwykłych zdarzeń, w których krzyżują się losy międzynarodowego tygla zamieszkującego miasto: Polaków, Czechów i Romów. Sytuacja zaognia się z każdym dniem. Główna bohaterka spotyka na swojej drodze lokalną policję, biedaszybników, nastolatków skrywających tajemnicę i filantropkę o wątpliwych pobudkach. Zawikłane relacje między mieszkańcami prowadzą ją do odkrycia wielopiętrowej zagadki sięgającej czasów II Wojny Światowej.  

Narracja pełna wyrazistych postaci, przecinana jest sennymi wizjami głównej bohaterki. Jakie znaczenie mają one dla rozwikłania zagadki uprowadzonych dzieci?

Za reżyserię serialu odpowiada Mariusz Palej („Detektyw Bruno”, „Czarny młyn”). Autorkami koncepcji są Agnieszka Szpila (nominowana do tegorocznej Nike za powieść „Heksy”) i Dominika Prejdova, które pracowały także nad poszczególnymi odcinkami. Za scenariusz odpowiadają także Marcin Ciastoń („Hiacynt”, WYRWA) i Katarzyna Tybinka („Wataha”). Kierownikiem literackim projektu jest Michał Oleszczyk („Wszystkie nasze strachy”). W głównych rolach wystąpią Karolina Kominek („Karuzela”, „Anatomia”), Dawid Ogrodnik („Wszystkie nasze strachy”), Edyta Olszówka („Lejdis”) i Alicja Wieniawa-Narkiewicz. Autorem zdjęć jest Wojciech Węgrzyn („Detektyw Bruno”, „Proceder”), scenografką serialu jest Katarzyna Sikora (KRÓL), za kostiumy odpowiada Hanka Podraza (THE OFFICE PL, „Prime Time”), a charakteryzacją zajęła się Anna Nobel („Der Parfumeur”, „Ułaskawienie”, „Papusza”). Art Director VFX serialu to Kamil Polak („Świteź”). Kierowniczką produkcji jest Anna Majek.

 

Producentkami STRANGE ANGELS są Magdalena Kamińska i Agata Szymańska  z Balapolis. Premiera serialu w 2023 r.

Czytany 303 razy Ostatnio zmieniany piątek, 22 lipiec 2022 17:45

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama