cinema.pl Artykuły

środa, 20 lipiec 2022 11:10

Paolo Genovese włoski specjalista od relacji międzyludzkich

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Paolo Genovese nie trzeba nikomu przedstawiać. Włoski specjalista od relacji międzyludzkich i reżyser przebojów "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" oraz "The Place", wraca do Polski z kolejnym filmem. I choć "Superbohaterowie" to z pozoru film lekki i przyjemny, porusza tematy, które dotyczą większości z nas. 

 

Paolo Genovese to włoski reżyser i scenarzysta, któremu międzynarodową rozpoznawalność przyniósł komediodramat "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie".  Film z Kasią Smutniak trafił do słynnej Księgi Rekordów Guinnessa jako produkcja z największą liczbą remake'ów. W sumie na całym świecie powstało 20 wersji tego filmu, w tym także polska - "(Nie)znajomi". 

Zanim Genovese zajął się reżyserią fabuł, pracował w branży reklamowej. Dla słynnej agencji McCann Erickson nakręcił ponad sto reklam. W 1998 roku rozpoczął współpracę z Luką Miniero, czego owocem był krótki metraż „La scoperta di Walter", a następnie dobrze przyjęty pełnometrażowy debiut „Incantesimo napoletano" (2002). Po kolejnych zrealizowanych z Miniero filmach w 2010 roku przyszedł czas na samodzielny reżyserski debiut – „La banda dei Babbi Natale". Przełomowy dla niego był rok 2016. To właśnie wtedy swoją światową premierę miał przebój „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". 

Genovese dobrze czuje się jako specjalista od relacji międzyludzkich, a tworząc kolejne filmy eksperymentuje z gatunkiem. „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" był komediodramatem, rok później swoją premierę miał nagradzany thriller „The Place", a już 22 lipca do polskich kin trafi jego najnowszy film "Superbohaterowie", który z kolei jest melodramatem. 

Niezależnie od tego po jaką formułę sięga, zawsze stara się wzbudzić w widzach głębsze odczucia i zmusić ich do przemyśleń i refleksji. 

"Superbohaterowie" to opowieść o związkach i tym, jaką rolę odgrywa w nich czas. Reżyser, podobnie jak w swoich poprzednich produkcjach, stawia proste, ale głębokie i celne pytania. Tym razem zastanawiając się, czy miłość na całe życie wymaga określonych supermocy i czy istnieje recepta na udany związek. A jeśli nie?

Do współpracy ponownie zaprosił gwiazdy kina włoskiego. Tym razem na ekranie zobaczymy Jasmine Trincę („Pokój syna", „Sekret bogini Fortuny") oraz Alessandra Borghię („Suburra", „The Place"). 

Polscy widzowie będą mogli zobaczyć film w kinach już od 22 lipca. Będzie on dostępny także w sieci kin Cinema City. 

Czytany 251 razy Ostatnio zmieniany środa, 20 lipiec 2022 11:14

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama