cinema.pl Artykuły

środa, 20 lipiec 2022 10:39

Zakończyły się zdjęcia do filmu RYFKA

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zakończyły się zdjęcia do filmu „Ryfka” z udziałem debiutującej na dużym ekranie Soni Szyc. Najnowsza produkcja Kuby Kosmy i Katarzyny Sarnowskiej – producentów nagrodzonego Złotymi Lwami filmu „Wszystkie nasze strachy” – ma trafić do kin w 2023 roku.

 

Koproducentami filmu są CANAL+ i Grupa Kino Polska, a polskim dystrybutorem – Kino Świat

Pierwsza wspólna filmowa podróż Soni Szyc i Borysa Szyca dobiegała końca. 5 lipca w Warszawie zakończyły się zdjęcia do filmu „Ryfka” – drugiego pełnometrażowego filmu Kuby Michalczuka ( „Teściowie”).

Zakończyliśmy najważniejszą część tej podróży. To co czuję, to ogromna wdzięczność dla mojej ekipy, która włożyła w ten projekt całe serce. Po raz kolejny miałem szansę pracować ze świetnymi aktorami, co mam nadzieje przeniesie się w ładunku humoru i emocji na ekran. Dla mnie osobiście bardzo budujące jest to, że w dzisiejszych czasach dzięki pomocy PISF i koproducentów taki film mógł powstać i już niedługo ludzie będą mieli szansę go obejrzeć na dużym ekranie – mówi Kuba Michalczuk, reżyser filmu.

Film realizowany był od końca maja do lipca na Śląsku oraz w Warszawie. W rolach głównych występują debiutująca na dużym ekranie Sonia Szyc i Borys Szyc. W filmie zobaczymy również takie nazwiska jak: Anita Jańcia, Maciej Bisiorek, Anna Moskal, Anna Mrozowska, Magdalena Cielecka, Iza Kuna, Jan Peszek.

Tytułowa siedemnastoletnia Ryfka nieoczekiwanie wkracza do świata ojca, z którym utrzymuje szczątkowy kontakt. Nie zamierza zabawić w nim długo, ale ten standardowo krzyżuje jej plany. Nie tylko odkrywa, że dziewczyna zmaga się z trudnym życiowo tematem, ale też, wbrew jej woli, postanawia pomóc.

Co czterdziestoletni mężczyzna może wiedzieć o rozterkach dorastającej dziewczyny? Niewiele. Ale mimo początkowej niechęci i serii jego niefortunnych działań, szybko okazuje się, że tych dwoje łączy więcej, niż dzieli. Zupełnie nieoczekiwanie stają się dla siebie nawzajem remedium na tęsknotę za byciem zrozumianym.

Zmysłowe zdjęcia Macieja Rytra oraz przepełnione autentycznością kreacje aktorskie Soni Szyc i Borysa Szyca sprawiają, że film Kuby Michalczuka jest niezwykle sugestywnym, wypełnionym humorem obrazem opowiadającym o tym, że nigdy nie jest za późno, by coś zmienić, a to co drażni nas w bliskich często jest ważną opowieścią o nas samych.

To była duża przyjemność móc obserwować przy pracy tak wrażliwego reżysera, jakim jest Kuba Michalczuk. Nasi aktorzy wspaniale wpisali się w swoje role, ale największym pozytywnym zaskoczeniem okazała się główna aktorka - Sonia Szyc. Naprawdę trudno uwierzyć, że można być aż taką profesjonalistką, będąc pierwszy raz na planie. To spotkanie zapamiętamy na długo – mówią Kuba Kosma i Katarzyna Sarnowska, producenci filmu.

Scenariusz do filmu napisała Katarzyna Sarnowska („Wszystkie Nasze Strachy”, „Chemia”). Autorem zdjęć jest Maciej Ryter. Za scenografię odpowiada Jakub Zwolak. Pionem kostiumów kierowała Pola Gomółka, a charakteryzacją Alicja Kutkowska.

Producentami obrazu są Kuba Kosma i Katarzyna Sarnowska ze studia Serce.

Koproducentami filmu są CANAL+ oraz Grupa Kino Polska.

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 Premiera planowana jest na 2023 rok.

Polskim dystrybutorem filmu jest Kino Świat. 

 

Gatunek: dramat/komedia

Produkcja: Polska 2022

Reżyseria: Kuba Michalczuk („Teściowie”)

Scenariusz: Katarzyna Sarnowska („Wszystkie nasze strachy”, „Chemia”)

Produkcja: Serce („Wszystkie nasze strachy”, „(Nie)znajomi”)

Producent: Kuba Kosma, Katarzyna Sarnowska

Koproducent: CANAL+, Grupa Kino Polska

Dystrybutor: Kino Świat

Obsada: Sonia Szyc, Borys Szyc, Anita Jańcia, Maciej Bisiorek, Anna Moskal, Anna Mrozowska, Magdalena Cielecka, Iza Kuna, Jan Peszek

Czytany 278 razy Ostatnio zmieniany środa, 20 lipiec 2022 10:44

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama