cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 18 lipiec 2022 18:37

Stado – nowy polski film dokumentalny Max Original

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Stado, najnowszy polski film dokumentalny Max Original, to historia amatorskiej drużyny dziewczęcej woltyżerki, która podejmuje wyzwanie wejścia w sportowy świat profesjonalistów i  jest przytłoczona poświęceniem, którego to wymaga. Film Stado od dzisiaj, 7 lipca, dostępny jest w HBO Max. 

 

Kiedy amatorski żeński klub sportowy Volteo podejmuje wyzwanie, by zostać reprezentacją narodową w woltyżerce, jego członkinie nie zdają sobie sprawy, jak wiele poświęceń wiąże się z taką decyzją. Stado to opowieść o zmianach, jakie ta decyzja niesie za sobą w życiu trenerki Natalii, a także członkiń zespołu, zwłaszcza najmłodszej Zosi i najstarszej Oli. W imię jednego celu będą musiały pokonać własne słabości i zamienić niedzielne hobby w codzienny obowiązek. Droga do sukcesu jest wyboista i pełna trudnych emocji, gdzie gorzki posmak porażek utrzymuje się znacznie dłużej niż słodki zapach zwycięstw. Jednak prawdziwą przygodą są lekcje przyjaźni, odpowiedzialności i wierności sobie, które dzieją się między treningami, podczas których dziewczęta osiągają pełnoletność i uczą się być samoświadomymi, w pełni zrealizowanymi kobietami.

Film dokumentalny Stado prezentowany był na wielu festiwalach filmowych i otrzymał Nagrodę Publiczności w Konkursie Filmów Dokumentalnych na 37. Warszawskim Festiwalu Filmowym. Był również pokazywany na festiwalach Visions du Réel, Kino w Trampkach oraz Młodzi i Film w Koszalinie.

Twórczyniami Stada są Monika Kotecka oraz Karolina Poryzała, które odpowiadają za scenariusz i reżyserię. Producentką filmu jest Agnieszka Wasiak. Obowiązki producentki z ramienia HBO Max pełni Izabela Łopuch, a producentką wykonawczą HBO Max jest Hanka Kastelicova. Za produkcję obrazu odpowiadają HBO Max oraz Lava Films, we współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich, Studiem Munka i firmą Fotosynteza Krzysztof Kuczyk. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Najnowszy polski film dokumentalny Max Original Stado od dzisiaj dostępny jest w HBO Max. Premierowa emisja na antenie HBO odbędzie się 4 sierpnia o godz. 20:10.

Trailer: https://youtu.be/VY2LW2zN-RA 

Czytany 420 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 lipiec 2022 18:45

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama