cinema.pl Artykuły

sobota, 16 lipiec 2022 19:25

W której rodzinie poczujesz się jak u siebie?

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nie każda rodzina musi być taka sama. Zrób test i sprawdź, w której ty odnajdziesz się najlepiej! „Każdy wie lepiej" – Komedia nieco rodzinna w kinach od 5 sierpnia.

 

Pojęcie „tradycyjnej rodziny" odchodzi już trochę w niebyt – coraz więcej osób funkcjonuje w zupełnie nowych, posklejanych komórkach społecznych, którą dumnie nazywa „rodziną patchworkową". Wszystkie są duże, wielopokoleniowe, czasem to wielki miszmasz i same kłopoty! Odpowiedz na kilka pytań i sprawdź, w której niestandardowej rodzinie odnajdziesz się najlepiej.

Przygotowujesz dużą uroczystość z okazji ślubu. Wesele musi pomieścić każdą osobę z wielkiej rodziny. Gdzie najlepiej urządzić przyjęcie?

Nie ma co bawić się w wynajem sali i wyszukane menu – najlepiej czujemy się na naszym ogrodzie z widokiem na miasto, przy grillu i piwku. Pod domem jest dużo miejsc parkingowych, wszyscy się pomieszczą.

Rodzinna posiadłość, catering od przyjaciół, znajomych i dłużników, ochrona w gotowości, bo mogą pojawić się fotoreporterzy lub policja.

Tradycyjna sala weselna, najbliższa rodzina, sąsiedzi i zaprzyjaźniony pan policjant. Obędzie się bez alkoholu.

Ślub to też okazja biznesowa – może jakiś dom mody będzie chciał zorganizować nam przyjęcie we Włoszech, ubrać nas i wykorzystać zdjęcia do kampanii nowej kolekcji?

Niewielkie garden-party, tort zrobi nam córka, a o napoje zadba była żona przyszłego męża. Będzie wybuchowo!

Nawet najlepszym zdarzają się rozłamy. W rodzinie dochodzi do rozwodu – jak traktujesz byłego szwagra/zięcia?

Rodzina jest najważniejsza. Jeżeli byli małżonkowie rozstają się w zgodzie, to wszyscy nadal będziemy traktować byłego męża tak samo.

Wykluczam go z rodzinnych biznesów, jeżeli źle traktował siostrę to przejadę nawet całe miasto, by spuścić mu łomot.

Rozwód? U nas? Nie do pomyślenia! Wszystko da się załatać miłością

Nadal jest częścią rodziny, nic się nie zmieni. No chyba, że nagra o mojej córce piosenkę i sam zacznie prać brudy!

Może nie był dobrym mężem, ale każdy ma prawo zbłądzić. Jeśli ślub był kościelny, to trzeba zrobić wszystko, by do siebie wrócili!

Członek rodziny ma kłopoty finansowe i prosi o pomoc. Jak reagujesz?

Właśnie mam na oku intratną propozycję od rządu USA – wciągam go do ekipy i ratujemy razem świat!

Nigdy rybę, zawsze wędkę. Przekazuję mu jeden z rodzinnych biznesów.

Sam nie mam z czego pożyczyć, ale może mój zamożny sąsiad zechce nas wesprzeć?

Wolisz przelewem czy gotówką? Oddasz przy okazji!

Ja coś mam, rodzice coś mają, żona, jej rodzice – razem uda się pomóc!

 

Rodzinę scala nie tylko miłość, ale też wspólne pasje. Co lubicie razem robić?

Naprawiać auta, a potem testować ich szybkość – najlepiej ściągając się ze sobą!

Rodzina to biznes, a biznes to rodzina – wspólne interesy scalają nas najlepiej.

Chyba najbardziej kłócić. I godzić!

Wspólne sesje zdjęciowe i imprezy rodzinne – to jest to!

Najlepiej sprawdzają się wspólne wyjazdy i campingi, no chyba, że dziadkowie próbują pokrzyżować nam plany...

Nawet nietradycyjne rodziny mają swoje „głowy" – kto rządzi u was?

Najstarszy brat zawsze był nam jak ojciec. Nawet, jeśli nie jesteśmy ze sobą spokrewnieni.

Dla niektórych tata, dla niektórych – chrzestny.

Wszystko wskazuje na to, że to ciocia ma najwięcej do powiedzenia...

Mama i babcia w jednej osobie. Rządzi i dba nawet o nasze kariery.

Dzieci. Albo nie! Dziadkowie! Chyba jednak dzieci... Na pewno nie my.

 

Najwięcej odpowiedzi „a" – rodzina Torreto:

Z nimi można konie (mechaniczne) kraść! Zaczynali jako złodziejska szajka, teraz są jedną, wielką rodziną, do której przyjęli nawet agentów FBI, którzy mieli za zadanie ich infiltrować. Nic, tylko organizować wielkiego grilla i zmówić wspólną modlitwę za następną spektakularną akcję ratowania świata.

Najwięcej odpowiedzi „b" – rodzina Corleone

Nie każdego w tej rodzinie łączą więzy krwi, ale każdego kodeks honorowy. No i oczywiście biznes, bo nawet, gdy do siebie strzelają, to nigdy nie jest to nic personalnego. Na głowie rodziny można polegać w każdej kwestii, ale nigdy nie wiesz, kiedy poprosi się o specjalną przysługę w zamian za wiele swoich.

Najwięcej odpowiedzi „c" – Rodzina zastępcza

Tutaj miłość stoi na pierwszym miejscu. Nie zawsze jest wesoło, nie zawsze są pieniądze, ale zawsze można liczyć na ciocię i wujka i ich ogromne serca!

Najwięcej odpowiedzi „d" – rodzina Kardashianów

Tutaj każdy jest gwiazdą i każdy ma swój mały świat, który zasługuje na osobny odcinek rodzinnego show. Wielkie posiadłości, ogromne pieniądze i jeszcze większa sława – tak, ale koniec końców to rodzina stoi zawsze na pierwszym miejscu (chociaż troszkę o nie się bije z dobrym chirurgiem plastycznym).

Najwięcej odpowiedzi „e" – rodzina Ani i Grześka z „Każdy wie lepiej"

Ta rodzina dopiero stawia pierwsze kroki, a już napotyka sporo przeszkód – w osobie dziadków/teściów, którzy zawiązują pakt, by ją rozbić i przywrócić do stanu pierwotnego. Co z tego może wyniknąć? Odpowiedź w kinach już 5 sierpnia! 

„Każdy wie lepiej" – oficjalny zwiastun

https://youtu.be/RTaaiR9Pzqc

Najnowszy film fabularny CANAL+ ORIGINAL na podstawie scenariusza Krzysztofa Raka – autora hitów „BOGOWIE" oraz „SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ". W roli głównej, prosto z 75. Festiwalu Filmowego w Cannes –  JOANNA KULIG.

„Każdy wie lepiej" to pełna humoru i wzruszeń komedia opowiadająca o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Ich dwoje, jej dzieci, jego dzieci, dociekliwi teściowie, byli małżonkowie. Lawina zaskoczeń i przeszłość, która upomni się o swoje. Rodzinne przemeblowanie to idealna recepta na błyskotliwą komedię, która zaskoczy każdego!

Zakochani Ania i Grzesiek próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „żyli długo i szczęśliwie"... ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele różni, ale mają jeden cel – rozbić związek Ani i Grześka. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin?

 

 

W gwiazdorskiej obsadzie u boku Joanny Kulig zobaczymy również m.in.: Michała Czerneckiego, Andrzeja Seweryna, Grażynę Szapołowską, Macieja Musiałowskiego oraz Ewę Wencel.

 

 

 

Film „Każdy wie lepiej" wyreżyserował Michał Rogalski, twórca obrazu „Gotowi na wszystko. Exterminator". Zrealizowane na światowym poziomie zdjęcia to zasługa Mariana Prokopa („Listy do M."), o kostiumy zadbała wielokrotnie nagradzana Dorota Roqueplo („Lejdis") a charakteryzacją zajął się Waldemar Pokromski („Zimna wojna").

 

 

 

Producentem „Każdy wie lepiej" jest CANAL+, a projekt jest kolejną fabularną produkcją pod szyldem CANAL+ Original. Producentem wykonawczym jest Wonder Films – dom produkcyjny stworzony przez trójkę dobrze znanych w branży producentów: Klaudiusza Frydrycha („Psy 3.  W imię zasad.", „Jack Strong"), Krzysztofa Raka („Bogowie", „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej) i Ingę Kruk („(Nie)znajomi", „W imię...").

 

 

 

 

 

Obraz zawierający tekst

 

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

Produkcja: Polska 2021

 

Gatunek: komedia obyczajowa

 

Reżyseria: Michał Rogalski („Gotowi na wszystko. Exterminator", „Letnie przesilenie", „Ostatni akcja", „Zawsze warto" – serial)

 

Producent: CANAL+

 

Producent wykonawczy: Wonder Films

 

Scenariusz: Krzysztof Rak („Bogowie", „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej")

 

Obsada: Joanna Kulig („Zimna wojna", „Miłość jest wszystkim", „Kler"), Michał Czernecki („Jak poślubić milionera?", „Podatek od miłości", „Planeta Singli"), Andrzej Seweryn („Ostatnia rodzina", „Rojst" - serial), Grażyna Szapołowska („365 dni", „Listy do M. 3"), Maciej Musiałowski („Sala samobójców. Hejter", „Kod genetyczny" - serial), Julia Wyszyńska („Atak paniki", „Mały zgon" – serial, „Miłość jest wszystkim"), Ewa Wencel („Powidoki", „Czas honoru" - serial), Maria Maj („Wataha" – serial, „Mój rower"), Jerzy Janeczek („Sami Swoi", „Supernova"), Krzysztof Zarzecki („Ślepnąc od świateł" – serial, „W głębi lasu" – serial

Czytany 207 razy Ostatnio zmieniany sobota, 16 lipiec 2022 19:34

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama