cinema.pl Artykuły

sobota, 16 lipiec 2022 18:09

Ruszyły zdjęcia do nowego komediowego serialu Polsatu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

“Swaci” to nowa komediowa propozycja Polsatu, która zabierze widzów wspomnieniami do wakacji spędzanych u dziadków. Scenariusz obfitujący w zabawne dialogi, sielskie plenery polskiej wsi, a w rolach głównych Monika Krzywkowska, Mariusz Kiljan, Paweł Koślik i Beata Schimscheiner. 

 

Podobno język polski to jeden z najtrudniejszych języków na świecie. I to nie tylko dla obcokrajowców. Bo swat dla warszawiaka to co innego niż swat dla ślązaka! Kto to taki? W niektórych regionach Polski nazywa się tak rodziców zięcia lub synowej. 

Tytułowi swaci w serialu Polsatu to rodzice małżonków Ani i Mateusza (w tych rolach Paulina Lasota i Szymon Majchrzak). Dzieli ich wszystko, ale łączy najważniejsze – miłość do wspólnej wnuczki.

Ania i Mateusz decydują się na wakacje last minute. Swoją 7-letnią córkę Maję chcą zostawić pod opieką dziadków. W wyniku pomyłki z pomocą do opieki nad wnuczką przybywają zarówno pochodzący ze wsi rodzice Ani (Paweł Koślik, Beata Schimscheiner), jak i wielkomiejscy rodzice Mateusza (Monika Krzywkowska, Mariusz Kiljan). Zderzenie tych dwóch światów i wspólne mieszkanie w domku na prowincji spowoduje prawdziwą mieszankę wybuchową, bowiem jedni i drudzy dziadkowie mają swoje metody wychowawcze i walczą o atencję ukochanej wnuczki. 

Tłem do wydarzeń w serialu będzie sielska polska wieś, a wśród jej mieszkańców role drugoplanowe zagrają między innymi Elżbieta Romanowska, Dominika Gwit, Dariusz Toczek czy Andrzej Niemirski.

Producentem serialu na licencji ukraińskiej jest firma Polot Media. Za adaptację scenariusza i reżyserię odpowiedzialny jest Kordian Piwowarski.

Czytany 169 razy Ostatnio zmieniany sobota, 16 lipiec 2022 18:18

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama