cinema.pl Artykuły

piątek, 01 lipiec 2022 16:03

MAŁGORZATA SOCHA, strażacy i dzieciaki na pokazie filmu NIEZGASZALNI

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Chcę być strażaczką, żeby pomagać kotkom, pieskom i ludziom też". Blanka, 7 lat

„Podobała mi się bajka, bo był duży wóz strażacki" Alan, 5 lat

„Dziewczyny też są dzielne, tak jak mój tata strażak" Julia, 8 lat

 

Strażacy każdego dnia narażają się w walce o nasze bezpieczeństwo – ich praca fascynuje dzieci od zawsze. Bajkę o „Wojtku, który został strażakiem" znają wszyscy, ale już nie tylko chłopcy mają takie marzenia! Z okazji rozpoczynających się wakacji, firma Kino Świat zorganizowała dla dzieci specjalną projekcję filmu „Niezgaszalni". Pokaz był wyjątkowy nie tylko ze względu na tematykę filmu, który opowiada o dziewczynie, która chce zostać pierwszą na świecie strażaczką. Dzieci obecne na spotkaniu miały możliwość osobistego poznania młodszej aspirant Dominiki Barańskiej pracującej w Państwowej Straży Pożarnej, oraz Małgorzaty Sochy, która w polskim dubbingu animacji użyczyła głosu Georgii – dziewczynie, która nie cofnie się przed niczym, by spełnić swoje wielkie marzenie wbrew stereotypom i licznym przeciwnościom. Sala wypełniła się dziećmi w czerwonych strażackich hełmach, które dowiedziały się co trzeba zrobić by pełnić służbę w straży, jak wygląda codzienność w takiej pracy, a także czy Małgorzata Socha odnalazłaby się na miejscu Georgii i sama potrafiła ugasić pożar! Spotkanie ze strażaczką i gwiazdą dubbingu zachwyciło zebrane dzieci, które mogły nie tylko dowiedzieć się więcej o pracy w straży czy przy podkładaniu głosu w ich ulubionych animacjach, ale też premierowo zobaczyć film „Niezgaszalni", który na ekrany kin wejdzie 15 lipca.

Twórcy światowego megahitu „Nietykalni" oraz przebojów „Balerina", „Jak wytresować smoka 2" i „Kung Fu Panda" przedstawiają jedną z najpiękniejszych animowanych historii ostatnich lat. „Niezgaszalni" to porywająca opowieść o dzielnej dziewczynce, która wbrew stereotypom i licznym przeciwnościom postanawia zrealizować swoje największe marzenie i zostać pierwszą na świecie kobietą strażaczką.

Georgia od najmłodszych lat marzy o tym, aby iść w ślady ojca i pracować w nowojorskiej straży pożarnej. Niestety, żyje w czasach, gdy kobiety nie mogą jeszcze wykonywać przypisanych mężczyznom zawodów. Wszystko to zmienia się jednak, kiedy tajemniczy sprawca zaczyna podpalać budynki na Broadwayu, a strażacy z Nowego Jorku – jeden po drugim – znikają w tajemniczych okolicznościach. W tej sytuacji zdesperowany burmistrz przywraca do służby ojca Georgii, który ma za zadanie przeprowadzić śledztwo i zatrzymać podpalacza. Aby pomóc tacie w trudnej misji, dziewczynka przebiera się za chłopaka i jako ochotnik „Joe" wstępuje w szeregi strażaków.

Tak zaczyna się jej niezwykła przygoda, ale i zacięta walka z czasem, w której stawką jest nie tylko realizacja marzeń, ale też bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców miasta. 

W polskiej wersji językowej w roli Georgii usłyszymy Małgorzatę Sochę!

W oryginalnej obsadzie dubbingowej filmu swoich głosów użyczyli uznani aktorzy: Kenneth Branagh („Harry Potter i Komnata Tajemnic"), Olivia Cooke („Player One"), Laurie Holden („The Walking Dead") oraz William Shatner (niezapomniany Kapitan Kirk z serii „Star Trek"). Na znakomitej ścieżce dźwiękowej znalazły się współczesne popowe hity w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach.

To lato będzie naprawdę gorące!

https://youtu.be/POt0SV1xD7s

„Niezgaszalni" w kinach od 15 lipca!

Gatunek: animacja, komedia, przygodowy

Produkcja: Francja 2022

Reżyseria: Theodore Ty („Jak wytresować smoka 2", „Kung Fu Panda", „Balerina"), Laurent Zeitoun („Nietykalni", „Samba", „Balerina")

Producenci: Yann Zenou i Laurent Zeitoun

Scenariusz: Laurent Zeitoun, Lisa Hunter, Jennica Harper

Obsada angielskiej wersji językowej: Kenneth Branagh („Harry Potter i Komnata Tajemnic", „Śmierć na Nilu"), Olivia Cooke („Player One", „Sound of Metal", „Player One"), Laurie Holden („The Walking Dead", „The Boys"), William Shatner (seria „Star Trek", „Skok przez płot") 

Czytany 463 razy Ostatnio zmieniany piątek, 01 lipiec 2022 16:10

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama