cinema.pl Artykuły

czwartek, 30 czerwiec 2022 15:12

Thriller "Słabsze ogniwo" ze ścieżką dźwiękową twórców muzyki do "Stranger Things"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Thriller z Jackiem Poniedziałkiem "Słabsze ogniwo" trafi do kin już w następny piątek. A na szczególną uwagę zasługuje muzyka w filmie, której autorami są twórcy ścieżki dźwiękowej do nagradzanego wielokrotnie serialu "Stranger Things". Reżyser zdradza poniżej jak doszło do współpracy oraz jak ona przebiegała. 

Pochodzący z Mexico City Joaquín del Paso od lat związany jest z naszym krajem. Jego przygoda z Polską zaczęła się na studiach w PWSFTviT w Łodzi, którą ukończył z wyróżnieniem. Nie dziwi więc fakt, że jego drugi film "Słabsze ogniwo", jest meksykańsko-polską koprodukcją, w której jedną z głównych ról zagrał świetny aktor Jacek Poniedziałek. 

Film oparty jest do pewnego stopnia na osobistych doświadczeniach reżysera. Dzięki tym przeżyciom del Paso stworzył mocny i bardzo aktualny film o niebezpiecznej relacji pomiędzy religią i władzą. 

Dla reżysera, od początku ważnym elementem filmu miała być muzyka. I to mu się udało. Bowiem za fenomenalną ścieżkę dźwiękową "Słabszego ogniwa" odpowiadają twórcy muzyki do nagradzanego wielokrotnie serialu "Stranger Things". Czyli Michael Stein oraz Kyle Dixon. 

Tak del Paso mówi o spotkaniu z twórcami muzyki do kultowego serialu: "Poznałem Michaela i Kyle'a przez ich agenta w Los Angeles. Szukałem kompozytora specjalizującego się w horrorach i thrillerach a on zaproponował, żebym im przysłał fragment filmu. Myślałem, że nawet nie odpowiedzą, ale obejrzeli film tego samego dnia i od razu odpowiedzieli, że mają czas i chcą to zrobić."

Reżyser zdradził także, jak mu się współpracowało ze Stainem i Dixonem "Dostosowali się do budżetu filmu i od razu zaczęliśmy pracę. Najpierw mieliśmy długie rozmowy, analizowaliśmy film i ustalaliśmy "co zagra" w danym momencie. Wkrótce panowie zaczęli wysyłać niesamowitą muzykę elektroniczną, idealnie oddającą klimat filmu."  

Warto dodać, że cała współpraca przy tworzeniu muzyki do filmu "Słabsze ogniwo" odbywała się zdalnie, a panowie spotkali i poznali się osobiście dopiero podczas premiery na ubiegłorocznym festiwalu w Wenecji.

 

Meksykańsko - polski thriller "Słabsze ogniwo" w kinach już od 8 lipca. 

Czytany 191 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 czerwiec 2022 15:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama