cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 20 czerwiec 2022 23:05

Polonia i Och na całe wakacje!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zapraszamy serdecznie w piątek, 24 czerwca o godz. 11:30 na Plac Konstytucji w Warszawie na III próbę generalną (a zarazem – medialną) SZELMOSTW LISA WITALISA Jana Brzechwy. Jej premierą tego samego dnia o godz. 17:00 zaczynamy naszą wielką coroczną akcję GRAMY CAŁE WAKACJE!

 

Teatr POLONIA i OCH-Teatr, czyli dwa teatry Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury, jak co roku od lat grają CAŁE WAKACJE. W tym - od 24 czerwca do końca sierpnia - oferujemy widzom aż 43 różne tytuły, które zagrane 165 razy. Z tego aż 40 z nich to spektakle plenerowe, dostępne bezpłatnie dla każdego.

 

Start tej wielkiej uczty rozrywkowo-teatralnej nastąpi 24 czerwca, kiedy o 17:00 na pl. Konstytucji w Warszawie odbędzie się premiera „Szelmostw Lisa Witalisa" Jana Brzechwy (potem będzie można jeszcze oglądać to kolejne dwa dni w tym samym miejscu, a następnie w Koneserze na Pradze i przed OCH-Teatrem na Grójeckiej 65). Wbrew pozorom ten uroczy i rozśpiewany spektakl nie jest tylko dla dzieci, bo to uniwersalna opowieść o tym, jak przebiegłość, oszustwa i kłamstwa pozwalają osiągnąć szczyty władzy...

 

Poza „Szelmostwami Lisa Witalisa" do zobaczenia będą jeszcze tak wspaniałe przedstawienia dla dzieci w każdym wieku, jak „Czerwony kapturek", „Jaś i Małgosia" oraz „2 000 000 kroków" – wszystkie kolorowe i kostiumowe.

 

Starsi widzowie przychodzący na pl. Konstytucji (w czerwcu i w lipcu) oraz na Grójecką 65 pod OCH-Teatr (w sierpniu) będą mogli zobaczyć ogniste „Flamenco namiętnie", farsowy „Związek otwarty", słynny już „Lament na Placu Konstytucji" oraz wzruszający „Starość jest piękna".

 

Osiem spektakli plenerowych, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci,  w lipcu i sierpniu zagramy również w Koneserze na Pradze.

 

W tym samym czasie obie sceny fundacji Krystyny Jandy zaoferują aż 35 tytułów, z przewagą spektakli komediowych (np. oblegane przez widzów „Mąż i żony" Fredry, i „Ożenek" Gogola, albo „Policja" Mrożka wraz z „Nocą zatracenia" Saramonowicza) i farsowych (np. „Wspólnota mieszkaniowa", „Pomoc domowa", „Lily", „Coś tu nie gra"). Nie zabraknie też refleksji i melancholii (jak w „Alei Zasłużonych", „Boże mój", „Panu Hoho", „Próbach", „Raj dla opornych" czy „Zapiskach z wygnania", albo w śmieszno-groteskowym „Big Bangu" czy w przejmującym „Minettim. Portrecie artysty z czasów starości" z kreacją Jana Peszka.

 

Warto też wziąć pod uwagę „Pięknego nieczułego", w którym Natalia Sikora rewelacyjnie wykonuje piosenki Edith Piaf, „Cwaniary" wg Sylwii Chutnik z piosenkową klasyką dawnej Warszawy oraz „Café Luna", gdzie Anna Sroka-Hryń wyśpiewuje niezwykły świat filmów Almodovara.

 

Oczywiście klasę samą w sobie stanowią takie „evergreeny", jak „Stowarzyszenie Umarłych Poetów", „Słoneczni chłopcy" i „Zemsta" Fredry – oba z Arturem Barcisiem i Cezarym Żakiem, a nade wszystko „Biała bluzka" i „Shirley Valentine" z Krystyną Jandą.

 

Co ważne także płatnym spektaklom w obu teatrach towarzyszą liczne akcje promocyjne, jak wysokie zniżki dla studentów i seniorów na wybrane spektakle, bądź zabawa AD HOC, czyli tanie bilety na dzień czy dwa przed spektaklem.

 

- GRAMY CAŁE WAKACJE to akcja Teatru POLONIA i OCH-Teatru, którą dajemy warszawiakom oraz turystom odwiedzającym Warszawę od wielu lat. Każdego dnia wakacji oferujemy nasz repertuar zarówno bezpłatnie (w plenerze), jak i biletowany (na spektakle grane na scenach naszych teatrów). To wspaniała okazja do nadrobienia zaległości z całego roku, a dla przyjezdnych unikalna szansa zakosztowania teatru w okresie wakacyjnym. — mówi Krystyna Janda. — Serdecznie zapraszamy i obiecujemy fantastyczną rozrywkę na wysokim poziomie, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!

Czytany 196 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 czerwiec 2022 23:11

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama