cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 20 czerwiec 2022 22:49

Nowy serial kolumbijski w TVP1

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W poniedziałek, 20 czerwca TVP1 o godz. 21:05 zaprasza widzów na premierę historycznego serialu kolumbijskiego pt.  „Bolivar”.  To pełna emocji opowieść o wenezuelskim działaczu niepodległościowym Simonie Bolivarze.  Emisja serialu codziennie wieczorem w  Jedynce.

 

Od poniedziałku, 20 czerwca - przez cały tydzień - widzowie TVP1 będą mogli śledzić historię Simona Bolivara, wenezuelskiego działacza niepodległościowego, wyzwoliciela wielu krajów Ameryki Łacińskiej spod władzy Hiszpanów. Poznają jego losy i działalność od wczesnej młodości, aż po kres życia. Simon Bolivar walczy o wyzwolenie dzisiejszej Wenezueli i Kolumbii spod kolonialnej władzy hiszpańskiej. Prowadzi swoich półnagich i bosych żołnierzy przez Andy, żeby zaskoczyć armię rojalistów. Twórcy serialu cofają się także do lat jego smutnego dzieciństwa w majątku zamożnych plantatorów – po przedwczesnej śmierci ojca, również matka nastoletniego Simona zapada na śmiertelną chorobę.

 

„Bolivar” to kolumbijski serial  kostiumowy z 2019 roku (69 odcinków).

Reżyseria: Luis Alberto Restrepo. Scenariusz: Juana Uribe. 

Aktorzy: Luis Geronimo Abreu, Carlos Aguilar, Nohely Arteaga, Amparo Conde, Jaime Correa, Andrea Gomez, Constanza Gutierrez, Irene Esser, Rosmeri Marval, Erick Rodrguez. 

Czytany 150 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 czerwiec 2022 23:01

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama