cinema.pl Artykuły

piątek, 10 czerwiec 2022 23:35

Nie bój się kochać!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Paweł Domagała i Martyna Byczkowska na plakacie „Na chwilę, na zawsze". Film w kinach 15 lipca.

 

Muzyk, który zajmuje się wyciąganiem z dołka trudnej młodzieży i popularna wokalistka na życiowym zakręcie. Na plakacie „Na chwilę, na zawsze" Paweł Domagała i Martyna Byczkowska wcielający się w rolę ludzi z dwóch światów, dla których wspólnym mianownikiem jest pasja do muzyki. „Na chwilę, na zawsze" z piosenkami Pawła Domagały i Łukasza Borowieckiego wejdzie na ekrany polskich kin już 15 lipca. Reżyserem filmu jest Piotr Trzaskalski – twórca kultowego „Ediego" i kinowego hitu „Mój rower". W obsadzie między innymi: Olaf Lubaszenko, Kinga Preis, Ireneusz Czop i Marta Burdynowicz – zwyciężczyni XII edycji programu The Voice of Poland.

Przebojowa idolka nastolatków oraz popularny niegdyś piosenkarz z mroczną tajemnicą. Ich spotkanie zmieni wszystko, a miłość poruszy do łez! Zdobywca Fryderyka, Paweł Domagała, w podwójnej roli – aktora i scenarzysty – w pełnym emocji i muzyki romansie „Na chwilę, na zawsze". U jego boku debiutująca na dużym ekranie Martyna Byczkowska, znana z brawurowej roli w serialu Netflix „W głębi lasu". Wszystko to w nowym filmie Piotra Trzaskalskiego, reżysera hitu „Mój rower".

W filmie „Na chwilę, na zawsze" popularny aktor i muzyk, którego płyty królują na listach sprzedaży, a teledyski na YouTube zebrały już ponad 200 mln odtworzeń, wciela się w byłego rockmana, który po skończonej karierze pomaga młodym ludziom na zakręcie życia. Co stanie się, gdy los zwiąże go z przebojową wokalistką, znaną z wielkiego talentu, ale też buntowniczego stylu życia? Czy dwie, tak bardzo różne osoby, może połączyć coś więcej niż muzyka? Odpowiedź na te pytania przynosi nowy film Piotra Trzaskalskiego, reżysera cenionych obrazów „Mój rower", „Edi" oraz serialu „Stulecie winnych".

„Wzruszająca do łez historia oraz doskonała ścieżka dźwiękowa zawierająca autorskie piosenki Pawła Domagały oraz covery światowych przebojów – to odpowiedź na potrzeby polskiego widza, który szuka w kinie prawdziwych emocji" – mówią twórcy filmu. „Kreacja aktorska młodej Martyny Byczkowskiej wnosi nową jakość, a jej postać – filmowa piosenkarka Pola zostanie na długo zapamiętana dzięki charyzmie aktorki i oryginalnym kostiumom autorstwa Zofii Komasy".  Film „Na chwilę, na zawsze" to przełom dla Pawła Domagały, który po raz pierwszy w karierze występuje w podwójnej roli: aktora i scenarzysty. Jest pomysłodawcą fabuły i współscenarzystą razem z Mirellą Zaradkiewicz i Magdaleną Wiśniewolską. Głównej parze aktorskiej na ekranie towarzyszą, m.in. Ireneusz Czop, Olaf Lubaszenko oraz Tomasz Włosok i Kinga Preis.

Pola (Martyna Byczkowska) jest u szczytu popularności – w wieku zaledwie 22 lat wypełnia sale na swoich koncertach i odnosi ogromne sukcesy w branży muzycznej. Pewnego dnia, po jednym ze swoich występów, dziewczyna pod wpływem alkoholu doprowadza do wypadku samochodowego. Aby wyciszyć sprawę, ojciec (Ireneusz Czop), a zarazem menadżer gwiazdy umieszcza ją w ośrodku terapii i leczenia uzależnień, gdzie piosenkarka zostaje zmuszona do pracy społecznej. Wkrótce poznaje tam Borysa (Paweł Domagała) – charyzmatycznego instruktora, słynącego z niekonwencjonalnych metod pracy. On również był kiedyś popularnym muzykiem, ale wpadł w pułapki wczesnej sławy. Mimo początkowej nieufności, para zbliża się do siebie dzięki wspólnej muzycznej pasji. Niestety na drodze rodzącego się uczucia stają skrywane tajemnice z przeszłości Borysa i wisząca na włosku kariera Poli. Czy dla dwójki osób, które tak wiele dzieli, jest szansa na szczęście i prawdziwą miłość?

„Na chwilę, na zawsze" – absolutnie na długo! Wzruszająca odpowiedź na „Narodziny gwiazdy"

Artur Cichmiński

 

To film, w którym główną rolę grają uczucia. Jest pełen muzyki i wzruszających scen, ale przede wszystkim niesie ważne dla mnie osobiście przesłanie – nigdy nie jest za późno na odkupienie win

Paweł Domagała

 

Film wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

„Na chwilę, na zawsze" – oficjalny zwiastun

https://youtu.be/Ys37tpiwgiI

 

 

Gatunek: romans

Produkcja: Polska 2020

Producent: Orphan Studio

 

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Reżyseria: Piotr Trzaskalski („Edi", „Mój rower")

Zdjęcia: Witold Płóciennik („Ikar. Legenda Mietka Kosza", „Stulecie winnych", „Carte Blanche")

Casting: Nadia Lebik („Listy do M. 2", „Planeta Singli", „Miasto 44")

Obsada: Paweł Domagała („Planeta Singli", „Wkręceni", „Dzień dobry, kocham cię!", „Gotowi na wszystko. Exterminator"), Martyna Byczkowska („W głębi lasu", „Skazana"),

Olaf Lubaszenko („E=mc²", „Kroll", „Futro z misia"), Kinga Preis („Plan B", „Róża", „Dom zły"), Ireneusz Czop („Pokłosie", „Jack Strong", „Konwój")

 

Czytany 731 razy Ostatnio zmieniany piątek, 10 czerwiec 2022 23:38

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama