cinema.pl Artykuły

czwartek, 09 czerwiec 2022 23:15

Poznajcie ciekawostki o fokach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kto jeszcze nie widział najbardziej zwariowanej animacji tego roku „Foki kontra rekiny"? Cały czas macie szansę! Łapcie morską falę i płyńcie do kin.

 

Skoro macie plan by wybrać się na „Foki kontra rekiny" to już teraz zacierajcie płetwy bo szczęki Wam opadną! A ponieważ jeszcze nie poznaliście najdzielniejszego oddziału fok, koniecznie musicie dowiedzieć się z kim będziecie mieć do czynienia. Specjalnie dla was najciekawsze fakty o fokach:

Te z pozoru niewinne zwierzaki są bardzo sprawnymi łowcami. Po zetknięciu z wodą przechodzą niezwykłą transformację????. Z niezdarnie poruszających się zwierząt, zamieniają się w doskonałych pływaków, potrafią dać nura na głębokość nawet 1 200 metrów!

Każdego dnia są w stanie zjeść nawet 9 kilogramów pożywienia, a młoda foka może tyć w tempie 2 kilogramów dziennie.

Zasypiają na lądzie i w wodzie! Śpiąc unoszą się na powierzchni wody lub pod nią. Gdy zasypiają pod wodą, automatycznie wynurzają się celem zaczerpnięcia powietrza podobnie jak delfiny.

Komunikują się poprzez uderzenia płetw o powierzchnię wody, ważnym elementem ich języka jest także chrząkanie.

Mają bardzo dużo krwi w organizmie. Stanowi ona aż 12% masy ich ciała, podczas, gdy u przeciętnego człowieka, krew stanowi około 8% masy.

Charakteryzuje je bardzo dobry wzrok - na lądzie, jak i pod wodą.

Żyją w morzach na całym świecie, zamieszkują także wody słodkie. Jedynym gatunkiem mieszkającym w Bałtyku jest foka pospolita. Szacuje się, że jej populacja w Bałtyku liczy około 700 osobników.

Nie mają małżowin usznych i może dlatego wyglądają tak uroczo.

 

„Foki kontra rekiny" w kinach.

 

Zwiastun: https://youtu.be/TkN_f6Fb_VU

Fragment filmu: https://www.youtube.com/watch?v=wHETHGx3r3Q

Quinn jest uroczą, ale i zadziorną foką, która chętnie wystrzępiłaby płetwę niejednemu żarłaczowi. Niestety, odkąd gang rekinów pod przywództwem niejakiego Grimesa na dobre zadomowił się w podwodnej okolicy, ciężko o zadowalające jedzenie poza resztkami z uczt zębatych drapieżników. Tak być nie może! Quinn postanawia skompletować drużynę marzeń i przepędzić raz na zawsze swoich uzbrojonych po zęby wrogów. W skład foczego oddziału do zadań specjalnych wejdą największe asy podmorskiej żeglugi, a w ich płetwach znajdzie się sprzęt, z którym (prawie) nie ma żartów: samopompujące się miny rozdymkowe, krabowe pistolety, barakudy dalekiego zasięgu i oczywiście naładowane odnawialną energią węgorze elektryczne. Gdy na horyzoncie pojawi się wielka uczta w postaci ławicy sardynek – podwodne manewry najwyższy czas będzie zacząć!

Gatunek: komedia, animowany

Produkcja: RPA, USA 2021

Reżyseria: Greig Cameron, Kane Croudace

Scenariusz: Greig Cameron („Moosebox"), Brian Cleveland („Ainbo - strażniczka Amazonii"), Jason Cleveland („Ainbo - strażniczka Amazonii"), Wayne Thornley („Zambezia")

Obsada angielskiej wersji językowej: J.K. Simmons („Spider-Man: Bez drogi do domu", „Klaus", „Zwierzogród"), Dolph Lundgren („Minionki 2: Wejście Gru", „Aquaman"), Sharlto Copley („Czarownica", „Królowa Śniegu 2"), Seal

Czytany 167 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 09 czerwiec 2022 23:24

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama