cinema.pl Artykuły

środa, 08 czerwiec 2022 23:22

Helios Sport prezentuje „Biegiem do kina”!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Sieć kin Helios zaprasza wszystkich fanów biegania na prawdziwą perełkę. Już 15 czerwca, w ramach projektu Helios Sport, zaprezentowane zostaną aż dwa porywające obrazy: „BARKLEY BEZ LITOŚCI” oraz „BIEGAJĄC PO DACHU ŚWIATA”. Te produkcje nie pozostawią obojętnym zarówno uczestnika maratonów, miłośnika truchtania po parku, jak i wszystkich, których po prostu zaciekawił fenomen tego najprostszego sportu na świecie.

Bieganie z roku na rok zyskuje coraz więcej entuzjastów, nie tylko w naszym kraju, dla wielu osób stał się niemalże religią. Wybrane kina sieci Helios zapraszają w niezwykłą podróż do świata osób nieuznających kompromisów, przekraczających granice własnych możliwości. 

„BARKLEY BEZ LITOŚCI” to francuski dokument z 2018 roku. Tytułowy maraton to w opinii wielu najcięższe zawody na świecie. Lazarus Lake organizuje je od 30 lat, w odległym zakątku stanu Tennessee. Barkley łączy w sobie bieg ultra i bieg na orientację. Trasa tych budzących ogromne emocje zawodów biegnie na przełaj przez las, nie trzyma się wyznaczonych ścieżek. Składa się z 5 pętli po 35 km, a limit czasu wynosi 60 godzin. Od 1987 roku w biegu wystartowało 1000 osób, a ukończyło go tylko 15…

„BIEGAJĄC PO DACHU ŚWIATA” to natomiast produkcja brytyjska z 2020 roku. Troje przyjaciół, których łączy miłość do biegania, desperacko pragną ruszyć w poszukiwaniu przygody. To nie jest historia o przekraczaniu linii mety ani o medalach. Raczej o tym, co się dzieje, gdy musisz zaufać, że twoje stopy poniosą cię przez jedne z ostatnich dzikich krajobrazów na Ziemi. O zwątpieniu w siebie, odkrywaniu swoich możliwości i bardzo dużo o górach. To film o przygodzie w nieznanym miejscu.

Ten seans to pozycja obowiązkowa w repertuarze dla każdego miłośnika biegania. Szczegółowe informacje oraz bilety dostępne są na stronie: www.helios.pl/biegiemdokina. Do zobaczenia już 15 czerwca w wybranych kinach Helios!

Czytany 164 razy Ostatnio zmieniany środa, 08 czerwiec 2022 23:25

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama