cinema.pl Artykuły

środa, 08 czerwiec 2022 10:51

Szyc z córką na planie filmowym

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Ruszyły zdjęcia do filmu "Ryfka" w reżyserii  Kuby Michalczuka ("Teściowie"), z debiutującą na dużym ekranie Sonią Szyc. Kolejna produkcja producentów Kuby Kosmy i Katarzyny Sarnowskiej ("Wszystkie nasze strachy") ma trafić na kinowe ekrany w 2023 roku. 

 

Koproducentami filmu są CANAL+ oraz Grupa Kino Polska.

Zdjęcia do drugiego, pełnometrażowego filmu Kuby Michalczuka rozpoczęły się  29 maja w Katowicach i potrwają do 15 lipca. 

Ekipa po zdjęciach na Śląsku przeniesie się do Warszawy. 

Scenariusz autorstwa Katarzyny Sarnowskiej ( "Wszystkie Nasze Strachy", "Chemia") to wypełniona emocjami i humorem opowieść o  młodej 17letniej dziewczynie, która konfrontując się z trudnym tematem życiowym wkracza do świata ojca, z którym nie utrzymuje kontaktów. To zderzenie dwóch pokoleniowych światów daje możliwość próby porozumienia, poznania się na nowo i odbudowania nadszarpniętej relacji. 

W roli tytułowej Ryfki zobaczymy debiutującą na dużym ekranie Sonię Szyc. W rolę jej filmowego ojca wcielił się Borys Szyc.  W filmie wystąpią także Anita Jańcia, Maciej Bisiorek, Anna Moskal, Anna Mrozowska, Magdalena Cielecka, Iza Kuna, Jan Peszek.

„Dla mnie to od początku była historia o relacjach. O tym jak ciężko nam rozmawiać o podstawowych sprawach z najbliższymi. Dlatego kluczem było znalezienie aktorki, która naturalnie odda bohaterkę. Sonia okazała się idealnym wyborem, więc naturalnym było, aby Borys zagrał jej filmowego tatę. Jest to pomysł castingowy, który przekłada się na niezwykły ładunek emocjonalny na ekranie.” – mówi reżyser filmu, Kuba Michalczuk. 

Autorem zdjęć do filmu jest Maciej Ryter. Za scenografię odpowiada Jakub Zwolak. Pionem kostiumów kieruje Pola Gomółka, a charakteryzacją Alicja Kutkowska. 

 

 

Producentami obrazu są  Kuba Kosma i Katarzyna Sarnowska ze studia Serce. 

Film jest współfinansowany przez  Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Premiera planowana jest na 2023 rok, polskim dystrybutorem filmu będzie Kino Świat. 

Czytany 210 razy Ostatnio zmieniany środa, 08 czerwiec 2022 10:54

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama