cinema.pl Artykuły

piątek, 03 czerwiec 2022 17:19

"Rodziny królewskie: nowe pokolenie" bezpłatnie na ARTE.TV

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

2 czerwca 1953 roku odbyła się koronacja Elżbiety II. Z okazji obchodów Platynowego Jubileuszu, na darmowej platformie streamingowej ARTE.tv pojawił się film dokumentalny o nowym pokoleniu rodzin królewskich: Williamie i Kate z Wielkiej Brytanii, Filipie i Letycji z Hiszpanii oraz Wiktorii i Danielu ze Szwecji. Jak zmieniały się monarchie na przestrzeni lat i jaka będzie ich rola w przyszłości? Film „Rodziny królewskie: nowe pokolenie” jest dostępny za darmo w serwisie VOD ARTE.tv pod linkiem https://www.arte.tv/pl/videos/106259-000-A/rodziny-krolewskie-nowe-pokolenie/.

Zasiadają na tronach i dziedziczą wielopokoleniowe spadki, lecz dalsze istnienie monarchii nie jest czymś oczywistym. Przyszłość królewskich rodzin znajduje się w rękach młodego pokolenia: Wiktorii i Daniela ze Szwecji, Williama i Kate z Wielkiej Brytanii oraz Filipa i Letycji z Hiszpanii.

Chociaż Karol i Camilla czekają w kolejce, książę William i jego żona Kate już przygotowują się do objęcia tronu. Z wdziękiem i wiarygodnością uosabiają bardziej nowoczesną wizję rodziny królewskiej, dając Brytyjczykom obraz młodej rodziny, z którą łatwo się identyfikują. W Hiszpanii król Filip IV powiedział w 2014 roku, że Korona musi zbliżyć się do obywateli, aby odzyskać ich szacunek i zaufanie. Od tego czasu Filip i Letycja ciężko pracują nad wypełnieniem swej misji, podobnie jak księżniczka Wiktoria i jej mąż Daniel w Szwecji. Bo choć pary królewskie nie sprawują władzy jako takiej, to mają na nią znaczny wpływ. Często muszą stawiać czoła wielkim wyzwaniom, niezadowoleniu społecznemu, niepokojom politycznym i ruchom separatystycznym. Poprzez portrety trzech emblematycznych par królewskich, twórcy dokumentu śledzą ewolucję monarchii i obserwują strategie obrane przez jej obecnych przedstawicieli w celu jej utrwalenia. 

Film dokumentalny „Rodziny królewskie: nowe pokolenie” jest dostępny bezpłatnie do 23 sierpnia pod linkiem https://www.arte.tv/pl/videos/106259-000-A/rodziny-krolewskie-nowe-pokolenie/. 

 dniowy newsletter z nowościami ARTE.tv można zapisać się na stronie https://www.arte.tv/pl/articles/newsletter  

Czytany 288 razy Ostatnio zmieniany piątek, 03 czerwiec 2022 17:43

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama