cinema.pl Artykuły

piątek, 03 czerwiec 2022 17:13

Ten skandal wstrząsnął Francją

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Oparty na prawdziwych wydarzeniach trzymający w napięciu dramat o kulisach wielkiego skandalu, który niszczył życie ludzi i środowisko. W rolach głównych laureat Cezara – Pierre Niney, pięciokrotnie nominowany do Cezara Gilles Lellouche, dwukrotnie nominowany do Oscara Jacques Perrin oraz uhonorowana nagrodą dla najlepszej aktorki w Cannes Emmanuelle Bercot.

 

Wielki skandal ekologiczny splecie ze sobą losy trzech z pozoru obcych sobie osób. Pierwszym z nich jest Patrick – skromny i samotny, ale uczciwy prawnik specjalizujący się w ochronie środowiska, który w obronie prawdy jest gotów na wszystko. Druga to France – nauczycielka wychowania fizycznego, która jako aktywistka mocno angażuje się w kampanię na rzecz wycofania pestycydów. Trzecim jest Mathias – młody i ambitny przedstawiciel przemysłu agrochemicznego, który nie cofnie się przed niczym, aby służyć interesom bezdusznych firm niszczących środowisko. Życiem całej trójki wstrząśnie zdesperowana rolniczka, która posunie się do strasznego i nieodwracalnego czynu.

Gatunek: dramat

Produkcja: Francja 2022

Reżyseria: Frédéric Tellier („Ocalić i zginąć”)

Scenariusz: Simon Moutairou („Zamknięty krąg”), Frédéric Tellier („Ocalić i zginąć”)

Obsada: Pierre Niney („Agent specjalny: Misja Afryka”, „Obietnica poranka”, „Yves Saint Laurent”), Gilles Lellouche („Nasze najlepsze wesele”,  „Facet do wymiany”), Emmanuelle Bercot („Moja miłość”), Jacques Perrin („Pan od muzyki”, „Braterstwo wilków”, „Cinema Paradiso”), Marie Gillain („Coco Chanel”, „Wiki i jej sekret”)

Czytany 158 razy Ostatnio zmieniany piątek, 03 czerwiec 2022 17:19

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama