cinema.pl Artykuły

niedziela, 29 maj 2022 00:13

NIKT NIE MUSI WIEDZIEĆ - premiera na MOJEeKINO

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Nikt nie musi wiedzieć” (2021) to czuła i wzruszająca historia miłosna, która toczy się powoli z maksymalną powściągliwością, a jej urzekające założenia poruszają nasze serca.

 

Cierpiący na amnezję w wyniku udaru Phil (Lanners) nie pamięta swojej przeszłości, wtedy spotyka Millie (Michelle Fairley), która zdradza mu sekret, że kiedyś byli w sobie zakochani.

To doskonale nakreślony dramat o szansach i konsekwencjach. Napisany, wyreżyserowany i zagrany z dużą pewnością siebie. A przy tym wykorzystujący scenerię, by odmalować osobowość bohaterów. Krajobrazy są rozległe i piękne, ale jednocześnie puste i surowe. Nie widać tu żadnej nowoczesności, co odzwierciedla życie Millie w małej społeczności u boku religijnej rodziny. Mimo rozległości otoczenia nie ma gdzie uciec od opresji tradycji. Podobnie jak Phil, obcokrajowiec, który nie pasuje do tego miasteczka, jest samotna, a zarówno amnezja, jak i miłosne oświadczyny są dla obojga szansą na stworzenie szczęśliwej historii. W centrum tego serdecznego romansu znajduje się ogromna chemia między Fairley i Lannersem, którzy tworzą wyjątkowe kreacje, subtelnie zmieniające się w miarę, jak rośnie między nimi miłość.

NIKT NIE MUSI WIEDZIEĆ (2021) / Nobody Has to Know/ z Michelle Fairley (Gra o Tron) i Bouli Lannersem (Eldorado)

Zwiastun:

Dystrybucja Galapagos Films.

Czytany 118 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 29 maj 2022 00:16

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama