cinema.pl Artykuły

sobota, 28 maj 2022 23:53

Jeszcze więcej akcji w Warner TV

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Tempo rozwoju fabuły, wartka akcja i emocjonujący soundtrack to kluczowe elementy dobrego filmu sensacyjnego. Ale równie niezbędna jest uzdolniona obsada i autorska wizja reżysera. Wszystko to widzowie znajdą w filmach z cyklu „Piątki w akcji” na antenie Warner TV. Wyemitowane zostanie „Królestwo”, „Nieuchwytny cel”, „Człowiek o żelaznych pięściach” i „Death Race: Wyścig śmierci”. Start w piątek 3 czerwca w Warner TV. 

Filmowcy nierzadko opierają fabuły scenariuszy na motywie zemsty. Podobnie stało się w przypadku produkcji „Królestwo", gdzie główne postaci muszą odnaleźć sprawców zamachu na amerykańską placówkę w Arabii Saudyjskiej. Wskutek zdarzeń zginął ich przyjaciel, agent służb. Postanawiają dopaść przestępców, w tym celu szantażują nawet konsula Arabii Saudyjskiej, aby pozwolił im wybrać się na miejsce zbrodni. W główne role wcielają się laureat Oscara Jamie Foxx i Jennifer Garner.

Polowanie na sprawców przestępstwa napędza także akcję filmu „Nieuchwytny cel”. Główną rolę odgrywa król kina sensacyjnego, Jean-Claude Van Damme. Młoda kobieta prosi go o pomoc w odnalezieniu zaginionego ojca. Szybko okazuje się, że w grę wchodzą przestępcze porachunki. Bohater nie jest mile widziany wśród złoczyńców Nowego Orleanu. To pierwsza anglojęzyczna produkcja Johna Woo, odpowiedzialnego również za epickie „Trzy królestwa”. Nie był jedynym słynnym reżyserem obecnym na planie: studio produkcyjne zatrudniło znanego z horrorów Sama Raimiego.

W Państwie Środka dzieje się akcja filmu „Człowiek o żelaznych pięściach”. Reżyserem jest RZA, członek legendarnego hip-hopowego składu Wu Tang Clan. Wspierał go Quentin Tarantino, który w zamian za pomoc w innym projekcie stał się filmowym mentorem kolegi. Członkinią obsady jest muza twórcy „Kill Bill”, Lucy Liu. Bohaterowie próbują przywłaszczyć sobie złoto przewożone na terenie Chin. Tarantino, znany z kreowania mocnych sekwencji, które wprawiają widzów w osłupienie, sam został zaskoczony przez ekipę filmową „Człowieka o żelaznych pięściach”. Jedna z pokazanych walk była na tyle intensywna, że nawet mistrz reżyserii ostrych scen był pod wrażeniem.

Cykl zakończy pierwsza część serii filmów z Jasonem Stathamem w roli głównej. W „Death Race: Wyścig śmierci” wciela się w rajdowca, który zostaje skazany na odsiadkę w więzieniu. Naczelniczka zakładu karnego jest zaangażowana w organizację śmiertelnych, nielegalnych wyścigów samochodowych. Zmusza głównego bohatera do uczestnictwa w tych zawodach. Bohater odgrywany przez Stathama musi wyswobodzić się z knowań naczelniczki. Film wyreżyserował Paul W. S. Anderson, reżyser kultowych, światowych fenomenów kinowych – „Mortal Kombat” i „Resident Evil”. 

Emisja:

03.06, godz. 21:05 – „Królestwo” 

10.06, godz. 22:25 – „Nieuchwytny cel”

17.06, godz. 22:10 – „Człowiek o żelaznych pięściach”

24.06, godz. 22:30 – „Death Race: Wyścig śmierci”  

Czytany 128 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 29 maj 2022 00:01

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama