cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 23 maj 2022 20:18

Świętuj 20-lecie filmów "Spider-Man"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Z okazji 20 rocznicy premiery pierwszego filmu z kolekcji „Spider-Man” od Sony Pictures Entertainment, wszystkie osiem części kinowych hitów Spider-Man, animacja Spider-Man Uniwersum oraz ekskluzywny, nigdy niepublikowany dokument o powstawaniu filmów będą dostępne już od 20 maja na wybranych platformach VOD w Polsce: Chilli, Loomi by Opera, Play Now, Premiery Canal+, Vectra, Multimedia, UPC.

 

Niewiele brakowało, aby Stan Lee nigdy nie stworzył komiksu i postaci Petera Parkera, który dziś jest jednym z najbardziej dochodowych bohaterów filmowych w historii. Z pomocą przyszła mu żona, Joan. Zachęciła męża, by stworzył postać, która nie będzie nieskazitelnym herosem ze stali, tylko zwykłym chłopakiem z sąsiedztwa, obdarzonym super mocami. Tak powstał Peter Parker - osierocony nastolatek z problemami w szkole. 

Od oryginalnej trylogii Sama Raimiego, przez „niesamowite” filmy Marca Webba po najnowsze trio reżysera Jona Wattsa. We wszystkich częściach Spider-Mana przez 20 lat na ekranie pojawiła się plejada gwiazd. W człowieka pająka wcielili się kolejno Tobey Maguire, Andrew Garfield, a w ostatnich częściach filmów, Tom Holland. U ich boku mogliśmy zobaczyć Kristen Dunst, Emmę Stone i Zendayę. W przeciwników Spider-Mana wcielili się m.in.: Alfred Molina, Thomas Haden Church, Jamie Foxx czy Michael Keaton.

Wszystkie osiem części filmów o Spider-Manie oraz animacja Spider-Man Uniwersum będą dostępne już jutro na wybranych platformach VOD w Polsce. Dodatkowo z okazji 20-lecia filmów o Spider-Manie fani będą mogli zobaczyć  ekskluzywny, niepublikowany dokument Sony Pictures Entertainment, w którym prowadzący, JB Smoove and Martin Starr, zabiorą widzów w podróż przez gwiazdy, akrobacje i akcję, złoczyńców i bohaterów wszystkich części filmów oraz złożą hołd nieśmiertelnemu Stanowi Lee. 

Kolekcja wszystkich filmów „Spider-Man” będzie dostępna od 20 maja na platformach VOD w Polsce: 

Chilli, Loomi by Opera, Play Now, Premiery Canal+, Vectra, Multimedia, UPC.

 

SPIDER-MAN (2002)

Przeciętny nastolatek, Peter Parker (Tobey Maguire) przeistacza się w super bohatera pod wpływem ukąszenia przez radioaktywnego pająka. Kiedy jego ukochany wuj zostaje brutalnie zamordowany przez włamywaczy, Peter przysięga sobie, że użyje swoich niezwykłych sił, aby pomścić jego śmierć. Znany odtąd jako "Spider-Man", Peter rozpoczyna walkę ze zbrodnią, co prowadzi do nieuchronnego konfliktu ze złowrogim Zielonym Goblinem.

© 2002 Columbia Pictures Industries, Inc. All Rights Reserved. | MARVEL and all related character names: © & ™ 2022 MARVEL.

 

SPIDER-MAN 2 (2004)

Tobey Maguire powraca jako układny i łagodny Peter Parker, który zdecydował się przyjąć na siebie obowiązki Spider-Mana, Człowieka-Pająka o nadzwyczajnych umiejętnościach. Jest to zarówno dar jak i przekleństwo Petera. Prowadzenie podwójnego życia ma destrukcyjny wpływ na jego prywatne relacje z najbliższymi. Chce nawet porzucić maskę super bohatera i wyznać miłość swej ukochanej Mary Jane (Kirsten Dunst). Czeka go jednak kolejne wyzwanie. Musi stawić czoła demonicznemu Dr Otto Octopusowi (Alfred Molina), który zagraża miastu.

© 2004 Columbia Pictures Industries, Inc. All Rights Reserved. | MARVEL and all related character names: © & ™ 2022 MARVEL.

 

SPIDER-MAN 3 (2007)

W filmie "Spider-Man 3", Peter Parker (Tobey Maguire) ostatecznie odnalazł równowagę pomiędzy swoimi uczuciami do M.J. (Kirsten Dunst), a obowiązkami super bohatera. Na horyzoncie gromadzą się jednak czarne chmury. Kiedy kostium Parkera nagle zmienia kolor na czarny, a jego moc staje się jeszcze większa, metamorfozie ulega również sam człowiek-pająk. Ujawnia się mroczna osobowość Spider-Mana. Na skutek nieujarzmionej pychy, Peter zaczyna zaniedbywać ludzi, na których zależy mu najbardziej. Co gorsza, nie ma czasu na namysły, bowiem miastu i jego najbliższym zagraża nie jeden, a dwa wyjątkowo złośliwe czarne charaktery, Sandman (Thomas Haden Church) i Venom (Topher Grace). 

© 2007 Columbia Pictures Industries, Inc. All Rights Reserved. | MARVEL and all related character names: © & ™ 2022 MARVEL.

 

NIESAMOWITY SPIDER-MAN (2012)

Nastoletni samotnik, Peter (Andrew Garfield), całymi dniami próbuje odkryć sekret ze swojej przeszłości, a także zdobyć serce ślicznej Gwen Stacy (Emma Stone). Tajemnicza teczka jego ojca, który porzucił Petera, gdy ten był jeszcze dzieckiem, prowadzi chłopaka do byłego współpracownika ojca, Dr. Connorsa. Odkrycie rodzinnego sekretu ukształtuje przeznaczenie i wpłynie na przyszłość Petera jako Spider-Mana stawiając go twarzą w twarz z mrocznym alter ego Connorsa - Jaszczurem.

© 2012 Columbia Pictures Industries, Inc. All Rights Reserved. | MARVEL and all related character names: © & ™ 2022 MARVEL.

NIESAMOWITY SPIDER-MAN 2 (2014)

Wspaniale jest być Spider-Manem (Andrew Garfield). Dla Petera Parkera nic nie może się równać z uczuciem, jakiego doświadcza, kiedy kołysze się między drapaczami chmur, będąc bohaterem, lub spędzając czas z Gwen (Emma Stone). Lecz bycie Spider-Manem ma swoją cenę: tylko Spider-Man może ochronić Nowojorczyków przed budzącymi grozę złoczyńcami, którzy zagrażają miastu. Wraz z pojawieniem się Electro (Jamie Foxx), Peter musi stawić czoła wrogowi daleko bardziej potężnemu niż on sam. Kiedy powraca jego stary przyjaciel Harry Osborn (Dane DeHaan), Peter uświadamia sobie, że jego wszyscy wrogowie mają ze sobą jedną rzecz wspólną: Oscorp.

© 2014 Columbia Pictures Industries, Inc. and LSC Film Corporation. All Rights Reserved. | MARVEL and all related character names: © & ™ 2022 MARVEL.

 

SPIDER-MAN: HOMECOMING (2017)

Akcja filmu rozgrywa się po wydarzeniach z filmie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. Peter Parker (Tom Holland) z pomocą swojego mentora Tony’ego Starka (Robert Downey Jr.), stara się pogodzić życie zwykłego nastolatka z Nowego Jorku z życiem super bohatera o imieniu Spider-Man, który musi stanąć do walki z niebezpiecznym przestępcą, Vulturem (Michael Keaton).

© 2017 Columbia Pictures Industries, Inc. and LSC Film Corporation. All Rights Reserved. | MARVEL and all related character names: © & ™ 2022 MARVEL.

 

SPIDER-MAN: DALEKO OD DOMU (2019)

Peter Parker (Tom Holland) powraca, jako Spider-Man. Super bohater z sąsiedztwa wyrusza ze szkołą na europejskie wakacje. Jednak plan porzucenia obowiązków Spider-Mana na kilka tygodni nie udaje się, kiedy Peter decyduje się pomóc Nickowi Fury’emu (Samuel L. Jackson) odkryć sekret tajemniczych ataków w europejskich miastach.

© 2019 Columbia Pictures Industries, Inc. and LSC Film Corporation. All Rights Reserved. | MARVEL and all related character names: © & ™ 2022 MARVEL.

 

SPIDER-MAN: BEZ DROGI DO DOMU (2021)

Po raz pierwszy w historii tożsamość Spider-Mana (Tom Holland), naszego superbohatera z sąsiedztwa, zostaje ujawniona. Nie może już spełniać swoich superbohaterskich obowiązków i jednocześnie prowadzić normalnego życia. Dodatkowo naraża na niebezpieczeństwo tych, na których mu najbardziej zależy. Spidey prosi doktora Strange’a o pomoc. Zaklęcie Strange’a robi wyrwę w ich świecie, przez którą dostają się najpotężniejsi złoczyńcy, którzy kiedykolwiek walczyli ze Spider-Manem w każdym uniwersum. Peter musi podjąć najważniejsze wyzwanie, które na zawsze zmieni nie tylko jego przyszłość ale również przyszłość multiwersum.

© 2022 Columbia Pictures Industries, Inc. and LSC Film Corporation. All Rights Reserved. | MARVEL and all related character names: © & ™ 2022 MARVEL.

SPIDER-MAN UNIWERSUM (2018)

Film animowany opowiada historię Milesa Moralesa. Nastolatek z Brooklynu  odkrywa w sobie moce podobne do tych, jakimi posługuje się Spider-Man. Miles zostaje super bohaterem nazywanym często Ultimate Spider-Man, który działa w uniwersum zwanym Ziemia-1610. Jest nadzwyczajnie silny, potrafi wdrapywać się po ścianach, ma pajęczy zmysł i umiejętność paraliżowania wroga. 

Czytany 385 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 maj 2022 20:46

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama