Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Artykuły

piątek, 20 maj 2022 18:29

Warszawa bohaterem filmu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już 27 maja do kin w całej Polsce trafi film „Detektyw Bruno" w reż. Magdaleny Nieć i Mariusza Paleja. To fantastyczne kino familijne i niewątpliwie jeden z najbardziej optymistycznych filmów roku. Wystąpili w nim znakomici aktorzy dorośli i dziecięcy, m.in. Piotr Głowacki, Iwo Rajski i Karolina Gruszka. Ważną i zaskakującą rolę w tej produkcji odegrała też stolica Polski.

 

Choć Warszawa jest częstym bohaterem różnych filmów i seriali, to w przypadku tego filmu wybija się zdecydowanie plan główny. Ponadto twórcy „Detektywa Bruna" zrobili wiele, by ukazać nieco inne jej oblicze. „Warszawa była dla nas od początku dodatkowym bohaterem. Rozwijając projekt ze scenarzystami, Ewą Rozenbajgier i Marcinem Ciastoniem chcieliśmy ją odczarować. Nie pokazywać tak, jak robią to komedie romantyczne, ani tym bardziej jako wysysające energię miasto-moloch, ale jako ogromny plac zabaw, na którym można ciekawie spędzić czas", mówi Joanna Szymańska, producentka filmu.

Wpisuje się w to idealnie koncepcja porozsiewanych po całym mieście tropów i zagadek z podchodów, w których biorą udział bohaterowie: Oskar  (Iwo Rajski) i Bruno (Piotr Głowacki), czasem także Hania (Karolina Gruszka). W „Detektywie Bruno" można zobaczyć tak ikoniczne miejsca jak Syrenka, Pałac Kultury i Nauki, warszawskie zoo czy Królikarnia, a także wiele innych miejsc, których odkrywanie będzie dla widza dodatkową atrakcją.

W filmie Warszawa jest przepięknie sfotografowana i przypomina nam o swoim bogactwie i różnorodności, zaś fabuła to ekscytująca gra miejska, której areną jest właśnie nasza stolica.

 

Detektyw Bruno to film wyprodukowany przez warszawską firmę produkcyjną Shipsboy. Koproducentami filmu są Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Aeroplan Studios oraz Wojciech Stuchlik Film Production. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Miasto Stołeczne Warszawę oraz Województwo Mazowieckie. Dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

 

Materiały prasowe do pobrania: https://www.monolith.pl/biuro-prasowe/  Hasło: 1234

 

https://www.instagram.com/detektyw_bruno/

Czytany 190 razy Ostatnio zmieniany piątek, 20 maj 2022 18:35

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież