cinema.pl Artykuły

środa, 18 maj 2022 16:39

Rekrutacja do 3. edycji programu SKOK W DOK jest otwarta!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Forum Filmu Dokumentalnego dla Młodego Widza już za nami – dzisiaj otwieramy rekrutację do 3. edycji programu SKOK W DOK. Laboratorium pomysłów dokumentalnych. Program jest skierowany do filmowców i artystów będących na początku swojej drogi twórczej oraz tych, dla których film dokumentalny jest nowym, interesującym obszarem: nauczycieli, edukatorów, animatorów, rodziców, osób pracujących z dziećmi. Istotną rolę odgrywają w nim również młodzi ludzie, którzy na bieżąco konsultują pomysły dorosłych i rozwijają swój warsztat krytyczny.

 

Rekrutacja dorosłych uczestników i uczestniczek do programu trwa do 20 sierpnia 2022. Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybrane 8 pomysłów. W przypadku dużej liczby zgłoszeń organizatorzy przewidują spotkania, po których zostanie wyłoniona lista uczestniczek i uczestników. Udział w programie jest bezpłatny. Wszyscy dorośli twórcy zainteresowani udziałem w programie, którzy chcieliby zrobić film dokumentalny dla młodych widzów, ale nie wiedzą, jak się za to zabrać, mogą wziąć udział w specjalnych spotkaniach w czerwcu i lipcu, które dobrze przygotują ich do rekrutacji.

 

 

Zgłoś się do programu (dorośli twórcy):

https://forms.gle/mHzp8iVuLiCHSVJdA

FB: https://fb.me/e/2yxD1qiYL

 

 

Rekrutacja młodych ekspertów (12-16 lat) programu trwa do 30 września 2022. Ich głównym zadaniem jest ocenianie pomysłów dorosłych. Od października 2022 do kwietnia 2023 wezmą również udział w sześciu spotkaniach warsztatowych, które pomogą im przygotować się do roli krytyków filmowych – będą oglądać filmy dokumentalne, poznają podstawy języka filmu i będą ćwiczyć krytyczne myślenie oraz sztukę argumentacji.

 

 

Zgłoś się do programu (młodzi eksperci):

 

https://forms.gle/77CZF78dTUXYsjBYA

FB: https://fb.me/e/8lklp1zdo

Czytany 183 razy Ostatnio zmieniany środa, 18 maj 2022 16:41

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama