cinema.pl Artykuły

niedziela, 15 maj 2022 21:08

Co tak naprawdę robią dzieci, gdy nie patrzysz...?

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Małe norweskie miasteczko. Właśnie rozpoczyna się Midnattssol, sezon białych nocy i niekończących się polarnych dni. Dzieci z okolicznych osiedli spędzają beztrosko czas i szukają wakacyjnych przygód.

 

Tak mogłaby zaczynać się kolejna bajka dla dzieci, ale w reżyserii nominowanego do Oscara Eskila Vogta („Najgorszy człowiek na świecie") oglądamy film, który sprawił, że podczas premierowych pokazów w Cannes widzowie oblewali się zimnym potem i nie mogli oderwać oczu od ekranu. Trzymający w napięciu, oryginalny, niepokojący zachwycił krytyków (96% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes), a przez niektórych został okrzyknięty nawet skandynawskim „Stranger Things". Zdobywca Europejskiej Nagrody Filmowej, Nagrody Publiczności na MFF w Göteborgu oraz kilkunastu innych nagród i wyróżnień na całym świecie. 

Mała Ida przeprowadza się z mamą i siostrą do nowego miejsca i szybko poznaje rówieśników z sąsiedztwa. Razem z nimi beztrosko spędza wakacyjne dni i odkrywa nowe, fascynujące i tajemnicze miejsca. Z czasem w trakcie kolejnych zabaw Ida zaczyna rozumieć, że z nowymi przyjaciółmi łączy ją wyjątkowa i niebezpieczna więź.

Dystrybutorem filmu „Niewniątka" jest M2 Films.

„Niewiniątka" już wkrótce w kinach! 

Zobaczcie polski zwiastun!

Czytany 243 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 15 maj 2022 21:10

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama