cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 09 maj 2022 15:57

Marek Mardosewicz dołącza do Bluebird Artists

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Dział fabularny Bluebird Artists powiększył się o kolejnego twórcę - Marek Mardosewicza - scenarzystę, dramatopisarza i artystę sztuk wizualnych, laureata nagrody Script Pro 2021 podczas zeszłorocznego Mastercard Off Camera. 

 

Marek jest absolwentem m.in. Akademii Sztuki w Szczecinie, kursu Script w Szkole Filmowej Wajdy oraz Beaux-Arts de Bordeaux. Ukończył również międzynarodową akademię pisania scenariuszy gier komputerowych Write the Game V4 2019, organizowaną przez Villę Decjusza w Krakowie. 

 

Jest autorem scenariuszy filmów krótkometrażowych „Love XD”, „Riksza”, „Pamiętaj o obietnicy lepszego jutra”, słuchowisk „Myspace”, czy „E-mmortal” oraz filmu fabularnego„T3raz my” (prawa do jego realizacji zakupiło Studio Filmowe KADR). Marek jest współautorem nagrodzonego w konkursie SCRIPT PRO 2021 scenariusza pełnometrażowego filmu „OK Boomer”, który rozwijał w Szkole Filmowej Wajdy. Projekt ma już producenta. 

 

Tematyka jego tekstów oscyluje wokół nowych technologii, relacji z nią i alternatywnych scenariuszy rzeczywistości. Nie pisze tylko w jednym nurcie czy gatunku, bo obecnie rozwija choćby seriale political fiction, czy filmy sci - fi oraz komediowe współczesne historie o dorastaniu i życiu w świecie offline. Pisze również scenariusze animacji i historii dla najmłodszych - czego przykładem jest czekający na producenta serial detektywistyczny “Biuro Morświnistyczne”.

 

Wielką pasją Marka jest również teatr. Uczestniczył w warsztatach dramatopisarskich z Nikolajem Koladą, Iwanem Wyrypajewem, Małgorzatą Sikorską - Miszczuk, Małgorzatą Sadochą i Mateuszem Pakułą. Jego dramaty były wystawiane na deskach teatru (POKÓJ / ROOM 2.0 teatr REmedium UJ 2014) oraz prezentowane w formie czytań (Festiwal Szkół Teatralnych 2016, Katowicka Runda Teatralna 2019). 

Czytany 327 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09 maj 2022 16:01

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama