cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 02 maj 2022 23:12

„Bigger Than Us” w kinach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

22 kwietnia trafi do kin film „Bigger Than Us”, którego producentką jest nagrodzona Oscarem aktorka i aktywistka Marion Cotillard. Film prezentowany był podczas ubiegłorocznego MFF w Cannes w sekcji „Kino dla klimatu” mającej na celu zwiększenie świadomość widzów na temat zmian klimatycznych i ich wpływu na środowisko.

 

Melati - główna bohaterka filmu - od lat walczy z zanieczyszczeniem plastikiem, z którym zmaga się jej rodzima Indonezja. Podobnie jak ona, całe młode pokolenie mobilizuje się, żeby naprawić świat.

Nastolatkowie i młodzi ludzie na całym świecie walczą o prawa człowieka, klimat, wolność słowa, sprawiedliwość społeczną, dostęp do edukacji lub żywności. O godność. Sami przeciw wszystkim, czasem ryzykując własnym życiem i bezpieczeństwem, chronią, oskarżają i dbają o innych. To oni dokonują zmian.

Melati podróżuje po całym świecie, żeby ich spotkać. Chce zrozumieć, jak się nie poddawać i dalej robić swoje. Od faveli w Rio po odległe wioski Malawi, od tratw przybijających do wybrzeży wyspy Lesbos, po ceremonie organizowane przez rdzennych Amerykanów w górach Colorado – Rene, Mary, Xiu, Memory, Mohamad i Winnie pokazują nam świat, gdzie rządzą odwaga i radość, gdzie ludzie poświęcają się wyższym celom.

Marion Cotillard: Od ponad 20 lat angażuję się w sprawy środowiska naturalnego i sprawy społeczne. Chcę przyczyniać się do zwiększania świadomości i budowania bardziej zrównoważonego świata. Kiedy zostałam mamą od razu zrozumiałam, jak wiele mogę nauczyć się od swoich dzieci. Nowe pokolenie wybiera życie i godność. Oni pokazują nam drogę. Dlatego zdecydowałam się wyprodukować ten film, aby Flore mogła zaprezentować światu Melati i wszystkich pozostałych młodych aktywistów, którzy chcą coś zmienić.

 

„Bigger Than Us” to nie tylko film pokazujący rozwiązania, lecz również opowiadający

o sprzeciwie i godności. Jakich wyrzeczeń wymaga odwaga, aby skonfrontować się z naszą niemocą i strachem. Co to znaczy się im przeciwstawić. To film o radości i miłości życia.

Czytany 159 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 maj 2022 23:19

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama