cinema.pl Artykuły

sobota, 30 kwiecień 2022 23:01

Zuzanna Król dołączyła do zespołu CEE w Netflix

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zuzanna Król dołączyła do zespołu CEE w Netflix i objęła stanowisko menedżera ds. filmów oryginalnych.

 

Netflix z roku na rok zwiększa swoje zaangażowanie zarówno na rynku polskim, jak i w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Do zespołu działającego w regionie CEE dołączyła właśnie Zuzanna Król, obejmując stanowisko menedżera ds. filmów oryginalnych. W Netflix będzie odpowiadała za pozyskiwanie lokalnych tytułów oryginalnych, rozwój nowych projektów oraz współpracę z twórcami i producentami.

Zuzanna Król dotychczas zajmowała stanowisko dyrektorki ds. produkcji w firmie Next Film, gdzie odpowiadała m.in. za development i produkcję filmów fabularnych, relacje inwestorskie, pozyskiwanie finansowania oraz konsultacje scenariuszowe. Wcześniej pełniła funkcję szefowej produkcji Wajda School & Studio oraz była jedną z producentek filmu dokumentalnego "Komunia" w reżyserii Anny Zameckiej, nagrodzonego m.in. Europejską Nagrodą Filmową oraz Polską Nagrodą Filmową Orzeł. W 2017 otrzymałą Nagrodę Krajowej Izby Producentów Audiowizaulnych dla Najlepszego Debiutu Producenckiego.

Nowa menedżerka w Netflix jest absolwentką pierwszej edycji Kursu dla Producentów Kreatywnych w Szkole Wajdy. Ukończyła Organizację produkcji filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego oraz Politologię na Uniwersytecie Śląskim. 

 

 

Informacje o serwisie Netflix:

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta 222 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali, programów i gier mobilnych w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.

Czytany 512 razy Ostatnio zmieniany sobota, 30 kwiecień 2022 23:04

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama