cinema.pl Artykuły

sobota, 30 kwiecień 2022 22:09

Juliette Binoche w swojej życiowej roli

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Oparty na bestsellerowym reportażu Florence Aubenas film "Między dwoma światami", wywołał we Francji ogromną burzę. W roli głównej wystąpiła gwiazda światowego kina Juliette Binoche, która według krytyków zagrała jedną ze swoich najlepszych ról. 

 

Film, za literackim pierwowzorem, staje się wciągającym studium społecznych nierówności i przejmującą opowieścią o ludziach zepchniętych na margines. Historią robiącą tym większe wrażenie, że w większość ról, obok Binoche, wcielili się naturszczycy. 

W KINACH OD 10 CZERWCA 2022

Film pokazywany był na wielu światowych festiwalach, zdobył m.in. Nagrodę Publiczności na MFF w San Sebastián, a jego światowa premiera odbyła się na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes.

W Polsce do kin trafi już 10 czerwca. Jednak swoją polską premierę będzie mieć na festiwalu Off Camera, który rozpoczyna się już 29 kwietnia w Krakowie. "Między dwoma światami" pokazywany będzie w Kinie Pod Baranami, 4 oraz 8 maja. 

Ceniona pisarka Marianne Winkler (Juliette Binoche) swoją najnowszą książkę planuje poświęcić sytuacji społecznej na północy Francji, która jest następstwem globalnego kryzysu ekonomicznego. Chcąc poznać problem od podszewki, kobieta udaje się do portowego Caen, gdzie incognito zatrudnia się jako sprzątaczka.

Im bardziej zagłębia się w świat ciężkiej, słabo płatnej pracy, tym więcej dowiaduje się o życiu ludzi, którzy imając się różnych tymczasowych zajęć, desperacko próbują związać koniec z końcem.

Niepewność zatrudnienia, brak ubezpieczenia i lęk przed tym, co przyniesie jutro, to tylko niektóre z problemów, jakim musi stawić czoła spora grupa francuskich obywateli, o których system najwyraźniej zapomniał. Marianne będzie musiała się także zmierzyć z pytaniem o etykę własnej pracy, zwłaszcza że jedna z kobiet, z którą nawiązuje bliższe relacje, zaczyna coś podejrzewać.

"Między dwoma światami" w kinach od 10 czerwca. 

Czytany 284 razy Ostatnio zmieniany sobota, 30 kwiecień 2022 22:11

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama