cinema.pl Artykuły

czwartek, 28 kwiecień 2022 21:33

KULTURA DOSTĘPNA - sieć kin Helios zaprasza na majowe seanse

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Polskie filmy cieszą się dużą popularnością wśród widzów Heliosa. Cykliczne spotkania w ramach projektu Kultura Dostępna pozwalają im zobaczyć wiele wartościowych produkcji w atrakcyjnej cenie. Majowe propozycje sprostają oczekiwaniom najbardziej wytrawnych kinomanów. 

 

Podczas pierwszego majowego pokazu widzowie poznają bliżej życie największej skandalistki w PRL - Kaliny Jędrusik w filmie „Bo we mnie jest seks”. Znana z kontrowersyjnych wypowiedzi i żyjąca według własnych zasad wokalistka wyprzedzała czasy w których żyła. Ikona popkultury wykreowana przez Marię Dębską, oddała w zjawiskowy sposób ducha lat 60-tych, ukazując przy tym blaski i cienie kariery swojej bohaterki. 12 maja widzowie zobaczą natomiast Sławomirę Łozińską w przejmującym dramacie społecznym „Lokatorka”. Film ukazuje nierówną walkę jednostki z systemem i obnaża niszczące mechanizmy polityczno-finansowe. Główna bohaterka przeciwstawia się mafii reprywatyzacyjnej, która próbuje pozbawić dachu nad głową mieszkańców jednej z warszawskich kamienic. Kobieta znika w tajemniczych okolicznościach, a policja wpada na trop intrygi, w którą zamieszani są politycy, członkowie palestry oraz agencji dawnych służb.

19 maja widzów rozbawi komedia omyłek „Biały potok”, której bohaterami są dwa mieszkające po sąsiedzku małżeństwa. Wpadają w spiralę życiowych nieporozumień starając się z nich wydostać. Wzajemne podejrzenia, powiązania finansowe oraz niewinne z pozoru kłamstwa nakręcają spiralę nieporozumień. Emocje sięgają zenitu! Filmem zamykającym majowe spotkania z polskim kinem jest „Sonata”. Autentyczna historia Grzegorza Płonki, młodego, zdeterminowanego chłopaka, który pokonał przeciwności losu i udowodnił światu, że w życiu wszystko jest możliwe! Błędna diagnoza w kierunku autyzmu okazuje się niedosłuchem. Zabieg wszczepienia implantu przywraca nie tylko słuch, ale i szansę na spełnienie marzeń o zostaniu pianistą. Seans zaplanowany jest na 26 maja.

 

Seanse w ramach Kultury Dostępnej wyświetlane są w każdy czwartek o godzinie 13:00 oraz 18:00. Projekt jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegóły dostępne są pod adresem: www.kulturadostepna.pl oraz www.helios.pl/kultura_dostepna.

Czytany 230 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 kwiecień 2022 21:38

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama