cinema.pl Artykuły

środa, 27 kwiecień 2022 21:25

Nowy miniserial HBO

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Serial Miasto jest nasze, który jest adaptacją książki reportera Baltimore Sun Justina Fentona, przedstawia kulisy powstania i upadku elitarnej jednostki policji w Baltimore - miasta, w którym wojna z narkotykami i masowe aresztowania tuszowały bezczynność i bezkarność  służb. Pomysłodawcami produkcji są George Pelecanos i David Simon, a za kamerą stanął  Marcus Green. Pierwszy odcinek serialu już jest dostępny w HBO Max.

 

Reżyser Reinaldo Marcus Green (King Richard: Zwycięska rodzina), dołączył do zespołu, który dwadzieścia lat wcześniej stworzył kultowy serial HBO Prawo ulicy. Oprócz producentów wykonawczych, czyli George’a Pelecanosa, Davida Simona, Niny Noble i Eda Burnsa oraz współproducenta Williama F. Zorziego, nad serialem Miasto jest nasze pracowało także wiele osób, które współtworzyły legendarne Prawo ulicy. Widzowie rozpoznają na pewno wielu dawnych członków obsady, w tym Jamiego Hectora, Darrella Britta-Gibsona, Domenicka Lombardozziego, Treya Chaneya, Delaneya Williamsa, Jermaine’a Crawforda, Anwana Glovera, Chrisa Clantona, Nathana Corbetta, Marię Broom, Susan Rome i Michaela Salconi.

W rolach głównych w serialu Miasto jest nasze występują Jon Bernthal, Wunmi Mosaku, Jamie Hector, McKinley Belcher III, Darrell Britt-Gibson, Josh Charles, Dagmara Domińczyk, Rob Brown, Don Harvey, David Corenswet, Larry Mitchell, Ian Duff, Delaney Williams oraz Lucas Van Engen. Idea produkcji narodziła się, kiedy z Pelecanosem skontaktował się Antholis, który krótko streścił mu skandal związany z zespołem zadaniowym i wspomniał, że chciałby przenieść na mały ekran reportaż Justina Fentona zatytułowany Miasto jest nasze. Po przeczytaniu scenariusza Pelecanos zaprosił do pracy nad projektem swoich wieloletnich współpracowników - pomysłodawcę serialu Prawo ulicy Davida Simona i jego producentkę wykonawczą Ninę K. Noble. Dla wszystkich z nich był to pierwszy powrót do Baltimore po zakończeniu prac nad serialu Prawo ulicy.

Łącznikiem obu produkcji są nie tylko pomysłodawcy i miasto, ale także akcja, która skupia się na pracownikach wydziału policji w Baltimore. Serial Prawo ulicy przedstawiał fikcyjną historię i poruszał problemy wpisane w realia pracy policji podczas wojny narkotykowej prowadzonej na przełomie lat 90. i na początku lat dwutysięcznych, a Miasto jest nasze jest zapisem jej kolejnego etapu.

Na początku nowego tysiąclecia policja z Baltimore nie była w stanie powstrzymać rosnącej fali przestępczości, ale zamiast skupić się na prewencji, przeprowadzała masowe aresztowania i wypowiedziała wojnę narkotykom. Twórcy serialu przedstawiają kulisy pracy wydziału policji, dla którego ważniejsze są statystyki niż faktyczna walka z przestępczością, co sprawia, że dowództwo nie jest w stanie nadzorować pracy zespołu zadaniowego oraz pociągać do odpowiedzialności łamiących zasady funkcjonariuszy. Kiedy w 2017 roku wybuchł skandal i wyszły na jaw przestępstwa popełniane przez policjantów z Baltimore, okazało się, że doniesienia o korupcji szerzącej się wśród pracujących pod przykrywką policjantów pojawiały się od niemal dziesięciu lat, ale komendanci wydziału z Baltimore wierzyli, że należy za wszelką cenę chronić każdą jednostkę, której funkcjonariusze rekwirują na ulicach miasta broń i narkotyki. Serial Miasto jest nasze przedstawia skorumpowanie i deprawację członków oddziału, który mógł działać ponad zasadami.

Pomysłodawcami i producentami wykonawczymi serialu są George Pelecanos i David Simon. Jego  reżyserem jest Reinaldo Marcus Green, który wspólnie z Niną K. Noble, Edem Burnsem i Kary Antholis pełni obowiązki producenta wykonawczego. Współproducentem serialu jest William F. Zorzi. Zespół scenarzystów tworzą Pelecanos, Simon, Burns, Zorzi i D. Watkins.

Premierowy odcinek serialu HBO Miasto jest nasze (We Own This City) jest już dostępny w HBO Max od dziś, 26 kwietnia. Kolejne odcinki będą dodawane co tydzień, w każdy wtorek. Miniserial liczy 6 odcinków. 

Czytany 272 razy Ostatnio zmieniany środa, 27 kwiecień 2022 21:28

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama