cinema.pl Artykuły

środa, 27 kwiecień 2022 21:20

Premiery zagranicznych seriali w TVP2

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

We wtorek, 26 kwietnia Dwójka zaprasza na premierę „Ines, pani mej duszy”, adaptacji powieści o losach Ines Suarez, jedynej w historii kobiety – konkwistadorki. Natomiast w czwartek, 28 kwietnia w TVP2 premierę będzie miał nowy szwedzki serial kryminalny „W trybach zbrodni”.

 

Hiszpańska produkcja „Ines, pani mej duszy” oparta jest na dziele pod tym samym tytułem znanej pisarki Isabel Allende, która opisała losy Ines Suarez. Akcja serialu rozpoczyna się w hiszpańskiej Placencji, około roku 1530. Młoda Ines, wychowywana przez despotycznego dziadka, poznaje przystojnego kupca Juan de Malagę. Wkrótce ucieka z nim z domu i wychodzi za niego za mąż. Niestety radość nie trwa długo, ponieważ jej ukochany okazuje się hazardzistą. Gdy wyjeżdża, szukając zarobku, kobieta rusza jego śladem. W Peru dowiaduje się, że Juan de Malaga nie żyje. Tam poznaje nową miłość, hiszpańskiego konkwistadora, Pedro de Valdivia. Razem z nim jedzie do Chile, staje się pierwszą i jedyną kobietą konkwistadorką. 

W obsadzie serialu występują m.in.: Elena Rivera, Eduardo Noriega Gómez, Carlos Bardem czy znani z serialu „Dom z papieru” („La Casa de Papel”) Enrique Arce i Juan Fernández.

„Ines, pani mej duszy” – premiera we wtorek, 26 kwietnia w TVP2, emisja od poniedziałku do czwartku od godz. 21:55. Premierowa emisja wyjątkowo o 21:40.

W środę, 27 kwietnia TVP2 zaprasza na ostatni odcinek emocjonującego serialu „W kręgu podejrzeń”. 

W czwartek, 28 kwietnia o godz. 22:55 swoją premierę będzie miała znakomita szwedzka produkcja „W trybach zbrodni”. 

Serial przedstawia losy Olle Hultena, wzorowego męża i ojca. Po jednym ze służbowych wyjazdów mężczyzna budzi się niespodziewanie na promie kursującym między Norwegią i Szwecją, nie pamiętając, co wydarzyło się poprzedniej nocy. Ubranie ma poplamione krwią, a obok niego leży torba wypełniona pieniędzmi i broń. Widząc policję, która przeszukuje kolejne auta, dochodzi do wniosku, że funkcjonariusze poszukują właśnie jego. Kiedy prom dociera do portu, Olle Hulten rzuca się do ucieczki, a policja rusza za nim w pościg. Bohater serialu rozpoczyna własne śledztwo, które ma na celu wyjaśnić serię niefortunnych zdarzeń z jego udziałem. 

W serialu występują: Kristoffer Joner, Julia Schacht, Hanna Alstroem, Emilia Roosmann, Anastasios Soulis.

„W trybach zbrodni” – premiera w czwartek, 28 kwietnia w TVP2,  emisja serialu od poniedziałku do czwartku od 22:55. 

Czytany 223 razy Ostatnio zmieniany środa, 27 kwiecień 2022 21:25

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama