cinema.pl Artykuły

środa, 27 kwiecień 2022 16:36

Psi Muszkieterier powróci w maju

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Film dla najmłodszych, inspirowany klasyczną powieścią Aleksandra Dumasa, oparty na serialu animowanym, który pokochały dzieci na kilku kontynentach.

 

Młody Dogtanian marzy, by pójść w ślady ojca i dołączyć do straży króla. W poszukiwaniu przygód, wraz z koniem Sandym wyrusza do Paryża. Towarzyszy mu Pic, sprytna i gadatliwa mysz, która świetnie się sprawdza w roli giermka. Po brawurowym pokazie swoich umiejętności Dogtanian zdobywa szacunek i zaufanie trzech słynnych muszkieterierów: Atosa, Portosa i Aramisa. Ta dzielna psia czwórka będzie musiała obronić króla przed spiskiem nikczemnego kardynała Richelieu, który chce przejąć władzę. Czy Dogtanianowi uda się zostać muszkieterierem i podbić serce pięknej Juliette?

Ta psia drużyna podbije kina!

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Na Dzień Dziecka, dokładnie 27 maja, do kin trafi „Dogtanian. Psi muszkieterier”, film dla najmłodszych, oparty na serialu animowanym, który pokochały dzieci na kilku kontynentach.

Klasyczna powieść Aleksandra Dumasa „Trzej muszkieterowie”, która zainspirowała autorów, była natchnieniem filmowców od początku historii kina. Twórcy animacji zaczęli sięgać po motyw dzielnych mistrzów szpady już w latach 50. ubiegłego wieku. Najpopularniejsi animowani muszkieterowie pojawili się w latach 80. za sprawą japońsko-hiszpańskiego serialu, który zdobył wierną widownię w 150 krajach świata. Poza muszkieterami-psami wystąpiła w nim także przemądrzała mysz i perfidna kotka jako Milady.

Nad współczesną wersją „Dogtaniana” czuwał twórca serii Claudio Biern Boyd, nazywany „hiszpańskim Waltem Disneyem”. Jak wyznał w jednym z wywiadów, Dogtanian narodził się z jego uwielbienia dla Dumasa i dla Snoopy’ego, a także z miłości do psów. – Mam nadzieję, że widzowie, którzy polubili serial jako dzieci lub nastolatkowie, z radością obejrzą teraz film z własnymi dziećmi – mówił. Reżyser Toni García wspominał, że filmowi poświęcił pół dekady: – Chciałem się odnieść z maksymalnym szacunkiem do oryginału. Zapewnił przy tym, że nikt nie miał zamiaru zmieniać i poprawiać Dumasa. – Usunęliśmy postaci z dalekiego planu, których nie było w powieści, a występowały w serialu. Serial potrzebował więcej fabuły i więcej postaci – film nie.

Młody Dogtanian marzy, by pójść w ślady ojca i dołączyć do straży króla. W poszukiwaniu przygód, wraz z koniem Ptysiem wyrusza do Paryża. Towarzyszy mu Pic, sprytna i gadatliwa mysz, która świetnie się sprawdza w roli giermka. Po brawurowym pokazie swoich umiejętności Dogtanian zyskuje szacunek i zaufanie trzech słynnych muszkieterierów: Atosa, Portosa i Aramisa. Ta dzielna psia czwórka będzie musiała obronić króla przed spiskiem nikczemnego kardynała Richelieu, który chce przejąć władzę. Czy Dogtanianowi uda się zostać muszkieterierem i zdobyć serce pięknej Juliette?

 

„Dogtanian. Psi muszkieterier” w kinach od 27 maja!

 

Głosów użyczyli: -

Reżyseria: Toni Garcia

Produkcja: Hiszpania, 2022

Gatunek: film animowany

Czas trwania: -- minuty

Dozwolony od: -- lat

Czytany 382 razy Ostatnio zmieniany środa, 27 kwiecień 2022 16:48

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama