cinema.pl Artykuły

środa, 20 kwiecień 2022 12:36

Platige Image rozwija dział Film & TV

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Studio poszerza swoją działalność w zakresie developmentu i produkcji filmowej oraz telewizyjnej. Platige Image przygotowuje szereg projektów łączących osadzone w gatunku koncepty z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w dziedzinie technologii. Nadrzędnym celem studia jest łączenie polskich twórców i partnerów z ich zagranicznymi odpowiednikami, realizując projekty z międzynarodowym potencjałem. Za rozwój inicjatywy odpowiadać będzie Julia Gniadecka, która awansowała na stanowisko Head of Film&TV.

Jednym z pierwszych projektów nowego działu Platige Image, o którym już wiadomo, jest rozwój ekranizacji „Chóru zapomnianych głosów” Remigiusza Mroza. „Skupiamy się na adaptacjach, które mają potencjał na międzynarodowy sukces. Przy czym nie ograniczamy się wyłącznie do science fiction czy fantasy – zarówno w projektach o mniejszej jak i większej skali stawiamy na produkcje gatunkowe, które przede wszystkim dają twórcom narzędzia i warunki na to, by dać upust ich kreatywności” – mówi Julia Gniadecka, Head of Film&TV.

Nowy dział Platige Image skoncentruje się na rozwoju wysokiej jakości kontentu filmowego i telewizyjnego, nie stroniąc od tematyki bogatej w efekty specjalne. Będą to m.in. znane fanom adaptacje spełniające oczekiwania i tych szczególnie wymagających odbiorców. „Planujemy produkcje przygotowane specjalnie dla żądnych kinowych doznań widzów, spełniające nawet te najbardziej oryginalne wizje ich twórców. Wszystko we współpracy z naszym zespołem kreatywnym, którego pasją jest praca nad światowej klasy produkcjami filmowymi i telewizyjnymi” – dodaje Julia Gniadecka. 

W polskich twórcach drzemią ogromne pokłady kreatywności, które w zetknięciu z możliwościami technologicznymi studia pozwolą dotrzeć do odbiorców w skali globalnej i zostać z nimi na dłużej. „Dlatego chcemy stworzyć dla nich takie warunki, które pozwolą połączyć międzynarodowe talenty z rodzimymi pomysłami. Od wielu lat działamy na tym polu i chcemy przekuwać dotychczasowe sukcesy na nowe perspektywy” – mówi Karol Żbikowski, Prezes Zarządu Platige Image. 

Za rozwój projektów Film&TV będzie odpowiadać Julia Gniadecka, która awansowała na stanowisko Head of Film&TV. Julia swoją ścieżkę zawodową rozpoczęła w Studiu Filmowym Zebra jeszcze przed ukończeniem szkoły średniej. Dalej realizowała się na planach filmowych m.in. Agnieszki Holland (Pokot), Agnieszki Smoczyńskiej (Córki dancingu), czy Arkadiusza Jakubika (Prosta historia o morderstwie). W jej portfolio znajduje się m.in. współpraca z Netflixem, Searchlight Pictures czy Paramount Pictures. W ostatnich latach była częścią zespołu producenckiego Stevena Soderbergha oraz realizowała filmy z udziałem m.in. Meryl Streep (Let Them All Talk), Channinga Tatuma (Dog), czy Pablo Larraina i producenta Breaking Bad Marka Johnsona (Distancia de Rescate). Julia Gniadecka jest jedyną w Polsce absolwentką MFA Peter Stark Producing Program na USC School of Cinematic Arts. 

Czytany 231 razy Ostatnio zmieniany środa, 20 kwiecień 2022 12:39

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama