cinema.pl Artykuły

piątek, 15 kwiecień 2022 16:35

Nowa platforma VOD na polskim rynku FlixClassic

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

FlixClassic to platforma VOD skierowana do miłośników kina, którzy chcą poznać lub odkryć na nowo klasykę kinematografii z całego świata. Miesięczny dostęp do biblioteki filmowej wynosi jedynie 12,99 zł. Za selekcję filmów odpowiada filmoznawca Miłosz Stelmach – kurator programowy platformy. 

FlixClassic – klasyki kina z całego świata 

Na start FlixClassic przygotowano blisko 300 filmów, wśród nich również propozycje niedostępne w innych polskich serwisach m.in.: Wielkie nadzieje, Góra boga kanibali, Ucieczka na Atenę, Obywatel John Doe czy Franciszek. Pasjonaci kina mogą tu poznawać lub wracać do klasyków filmowych w zależności od potrzeb i gustów. Flixclassic to nie tylko kino kultowe, lecz także mniej typowe propozycje filmowe. Poza perełkami światowego filmu, evergreenami czy zapomnianymi hitami kinowymi widzowie mogą wybierać również z propozycji kina klasy B, w tym prowokacyjnych i ekstrawaganckich filmów science fiction i horrorów. 

Stworzyliśmy miejsce, w którym proponujemy różnorodne kino, wartościowe, ale i intrygujące. Już pod koniec 2020 r. przeprowadziliśmy testy na wersji beta platformy – Flixmojo, które pozwoliły nam na poznanie preferencji naszych sympatyków i usprawnienie platformy – podkreśla Marcin Machnio, współtwórca platformy. 

Biblioteka filmowa będzie rozbudowywana, twórcy planują również cotygodniowe premiery nowych tytułów. Docelowo w ofercie znajdą się kolejne tytuły z kanonu kina czeskiego, a także węgierskiego, szwedzkiego, niemieckiego, indyjskiego i wielu innych.

Repertuar FlixClassic został starannie wyselekcjonowany przez Miłosza Stelmacha, kuratora programowego platformy, filmoznawcę, krytyka filmowego oraz redaktora naczelnego czasopisma filmowego „Ekrany”. 

Zależy nam, aby FlixClassic wyróżniał się swoją zawartością i zaskakiwał. Będziemy starannie dobierać kolejne filmy, które trafią do biblioteki. Chodzi zarówno o miłośników klasycznego kina, odkrywających je na nowo, jak i tych poszukujących ambitnych treści, znudzonych komercyjnymi nowościami, którzy nie mieli jeszcze okazji obcowania z klasykami – zaznacza Miłosz Stelmach. 

Dla tych, którzy nie chcą szukać filmów na własną rękę, kurator platformy przygotował cztery oryginalne ścieżki, prezentujące klasykę kinematografii w różnych odsłonach. Będą się one zmieniać wraz z rozwojem platformy, a na start serwisu obejmują: 

●żelazny kanon − nieśmiertelne klasyki i kamienie milowe sztuki filmowej, prawdziwy przyspieszony kurs historii kina, obejmujący takie filmy jak: Metropolis, Lecą żurawie czy też Gorączka złota;

●zapomniane perełki − nieoczywiste tytuły, funkcjonujące obok słynnych klasyków, które zainteresują najbardziej wymagających widzów, np.: Młody Sherlock Holmes, Złotoręki, Ballada o żołnierzu;

●swobodna jazda – zaskakujące połączenie kultowych filmów gatunkowych i najbardziej nietuzinkowych dzieł kina autorskiego, a wśród nich m.in.: Kret, Karnawał dusz, Dzika planeta;

●gaz do dechy − dziwne, przestrzelone i czasem tandetne, choć klimatyczne rewiry filmowego świata, często tak złe, że aż dobre, np.: Plan 9 z kosmosu, Zombie 2, Galaktyka terroru.

Wszystkie tytuły dostępne na FlixClassic pochodzą z legalnych źródeł. Partnerem platformy jest Fundacja Legalna Kultura i portal Filmoterapia.pl.

Mamy wiele zapytań o to, gdzie można obejrzeć klasyki − stare dobre kino z legalnych źródeł. FlixClassic to platforma, na którą od dawna wszyscy czekają, my także. Dlatego chętnie wspieramy ten projekt, którego repertuar niesie za sobą unikalne wartości − dodaje Kinga Jakubowska, prezeska Fundacji Legalna Kultura.

Tylko 12,99 zł miesięcznie, jakość HD i wygodne użytkowanie 

Wszystkie produkcje dostępne są w jakości HD w oryginalnych wersjach językowych oraz z polskim lektorem lub napisami. Za 12,99 zł miesięcznie widz otrzymuje dostęp do całej biblioteki filmowej. Istnieje również opcja wykupienia dostępu na rok w cenie 129,90 zł.

Wygodne korzystanie z platformy zapewnia dostęp przez przeglądarkę oraz aplikacje iOS, Android, a wkrótce także Smart TV (trwa certyfikacja). Platforma FlixClassic umożliwia oglądanie filmów na 2 urządzeniach jednocześnie.

FlixClassic proponuje również szereg przydatnych funkcji: czytelne oznaczenia jakości, zapisywanie filmów do obejrzenia na później, wyszukiwanie po tytule czy filtrowanie po nazwiskach reżyserów, scenarzystów i obsady.

Zapisując się do newslettera FlixClassic od 15 kwietnia do 29 kwietnia pod linkiem: www.portal.flixclassic.pl, można uzyskać darmowy dostęp do całej biblioteki filmów na 10 dni. 

Platforma znajduję się pod linkiem: www.flixclassic.pl

Czytany 261 razy Ostatnio zmieniany piątek, 15 kwiecień 2022 16:38

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama