cinema.pl Artykuły

czwartek, 14 kwiecień 2022 16:48

Premiera POWROTU już dzisiaj!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

POWRÓT to niezwykła historia zwykłego faceta, Jana Starosteckiego (Bartłomiej Topa), która zaczyna się od nagłej śmierci i jeszcze bardziej zaskakującego zmartwychwstania. W wielowymiarowy klimat POWROTU wprowadza widzów trailer serialu. Premiera 6-odcinkowej produkcji już 15 kwietnia w serwisie CANAL+ online oraz na kanale CANAL+ PREMIUM.

POWRÓT to z jednej strony pełna humoru komedia, z drugiej – przenikliwa, refleksyjna opowieść o facecie, któremu śmierć przemeblowała życie, dająca równocześnie widzowi dużą dawkę nadziei i zadająca mu pytanie – co byśmy zrobili, gdybyśmy dostali od losu szansę na drugie życie?

Główny bohater POWROTU, Jan Starostecki, właśnie taką szansę dostaje, gdy po kilku dniach od własnego pogrzebu budzi się w trumnie. Początkowy entuzjazm zostaje szybko ugaszony, gdy zauważa, że najbliższa rodzina jego nagłym zgonem niespecjalnie się przejęła, a jego osobiste rzeczy szybko wylądowały w śmietniku. Po tym odkryciu Jan postanawia, że swoje nowe życie musi przeżyć w znacznie barwniejszy sposób i robi wszystko żeby tego nie zepsuć, a w jego poukładaniu pomaga mu najlepszy przyjaciel Kostek (Wojciech Mecwaldowski).

Dużą rolę w POWROCIE odgrywają silne bohaterki udowadniające, że nie ma na świecie niczego mocniejszego od kobiet, które nawzajem się wspierają i inspirują. Jedną z nich jest Agata (Magdalena Walach), żona Janka, która po jego śmierci zaczyna odkrywać w sobie cechy, o które wcześniej siebie nie podejrzewała. Równie ważną postacią jest Malwina (Maria Dębska), charyzmatyczna i pełna seksapilu przyjaciółka Agaty. Ten dream team uzupełnia Zoja (Zuzanna Mikołajczyk) – córka Jana, pełna dojrzałości i nastoletniej ciekawości oraz wchodząca w relację z głównym bohaterem Iza (Matylda Giegżno) – dziewczyna nowoczesna, bezkompromisowa, która dodatkowo intryguje swoją tajemniczą przeszłością.

Na widzów dodatkowo czekają świetne dialogi, będące błyskotliwą mieszanką trafionego humoru z solidną dawką refleksji nad tematami ważkimi, zahaczającymi o kwestię życia i śmierci. A to wszystko w pełnej kolorów scenerii Warszawy, której nocne życie pokazuje bohaterom swoje pełne oblicze.

Bardzo podoba mi się w POWROCIE połączenie kilku gatunków: komedii i filmu o relacjach damsko-męskich z kinem mistery, z ironicznym potraktowaniem elementów kina gotyckiego. Podoba mi się też, że nie wiadomo co jest większym wyzwaniem dla głównego bohatera – fakt, że powrócił do żywych i nie wie, jak to się stało czy może jednak relacje z bliskimi, które musi odbudować na nowo? Jan próbuje dojść do ładu ze swoim życiem, przemyśleć wszystko jeszcze raz i jak każdy z nas jest w tym bezradny. Te jego zmagania są czasem śmieszne, czasem żałosne, ale również wzruszające i przejmujące. Najważniejsza była dla mnie opowieść o ludziach i ich relacjach, komizm, liryzm i czułość, które z tego wynikają, ale również zbalansowanie poszczególnych elementów narracji – akcji, relacji, humoru, ironii, emocji. Starałem się, żeby ta amplituda była jak największa, a opowieść swobodnie przeskakiwała między tymi wszystkimi elementami, tworząc swój świat, bardzo znajomy, ale jednocześnie bardzo własny, pełen nastroju i czułości dla bohaterów - mówi Adrian Panek, reżyser POWROTU.

Reżyserem serialu POWRÓT jest Adrian Panek („Daas”, „Wilkołak”), a autorem scenariusza - Krzysztof Rak („Bogowie”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”). Za zdjęcia odpowiada Karina Kleszczewska („Hiszpanka”), za scenografię Daria Dwornik („Kruk”), a za kostiumy Małgorzata Fudala („Klangor”). Producentem serialu jest Wonder Films – dom produkcyjny stworzony przez trójkę dobrze znanych w branży producentów: Klaudiusza Frydrycha, Krzysztofa Raka i Ingę Kruk.

Premiera POWROTU już 15 kwietnia. Serial produkcji oryginalnej CANAL+ będzie można obejrzeć na antenie CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online.

Czytany 281 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 14 kwiecień 2022 16:56

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama