cinema.pl Artykuły

wtorek, 12 kwiecień 2022 19:30

Malhaar – największy wirtualny festiwal krótkiego metrażu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Malhaar – największy wirtualny festiwal krótkiego metrażu. Zgłoszenia otwarte!

 

Krótko:

•Malhaar  to największy międzynarodowy festiwal krótkiego metrażu – w całości on-line.

•Do 30.04.2022 - zgłoszenia produkcji do 30 minut (profesjonalnych i amatorskich) w kategoriach tematycznych: Edukacja, Zdrowie psychiczne, Migracje, Gender, Pasje 

•20-27 sierpnia – to daty festiwalu: tydzień pokazów, warsztatów i paneli dyskusyjnych z udziałem międzynarodowych osobistości kina.

 

 

Ten egzotyczny festiwal powstał w Indiach na początku pandemii w wersji całkowicie online. Teraz powraca w nowej formule i czeka na wyjątkowe filmy.

 

„W II edycji chodzi o to, by stworzyć uniwersalną platformę do prezentacji Twojego  filmowego talentu w produkcjach tematycznie związanych z ważnymi aspektami życia społecznego: edukacją, zdrowiem psychicznym, pasją migracjami i zagadnieniami gender.” - mówi Sonia Swaroop Choksi, dyrektor festiwalu.

 

Malhaar przyjmuje filmy do 30 minut – filmy odzwierciedlające indywidualną wrażliwość i osobiste interpretacje. To co się liczy, to umiejętność snucia opowieści, bo celem nadrzędnym Malhaar jest odnajdywanie wspólnoty z nieznajomymi za pomocą odkrywania różnych perspektyw ludzkich doświadczeń.

 

W pełni wirtualna formuła sprzyja popularności festiwalu. Już w I edycji zyskał silne wsparcie ze strony niektórych z największych nazwisk kina indyjskiego, takich jak Adil Hussain, Rajit Kapoor, Neeraj Kabi, Ajayan Vincent i Gautam Vaze. 

 

Mimo międzynarodowego charakteru wydarzenia organizatorzy podkreślają lokalność środków ekspresji i zachęcają do zgłaszania filmów w językach w których powstały – jedynie z angielskimi napisami.

 

Zgłoszenia przyjmowane będą do 30.04.2022, a sam festiwal w edycji międzynarodowej odbędzie się w dniach 20-27 sierpnia 2022.

 

Organizatorem Malhaar jest indyjska platforma Match my [Talent] – największa południowoazjatycka internetowa baza artystów i twórców związanych z filmem, muzyką i tańcem.

 

Więcej informacji na stronie festiwalu:

https://matchmytalent.com/initiatives/malhaar/

Czytany 196 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 kwiecień 2022 19:48

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama