cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 11 kwiecień 2022 17:41

"Benedetta" Paula Verhoevena od 22 kwietnia dostępna online

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Głośna "Benedetta" w reżyserii jednego z najodważniejszych twórców światowego kina Paula Verhoevena, trafi do serwisu PREMIERY CANAL+. Najnowszy film reżysera "Nagiego instynktu", "Pamięci absolutnej" czy "Elle" będzie można oglądać online już od 22 kwietnia. 

 

W "Benedetcie" Verhoeven kolejny raz sięga po tematy trudne, i jak to zwykle u niego bywa, wywołuje dyskusje i kontrowersje. Tym razem pod płaszczykiem opowieści historycznej, pokazuje hipokryzję i zepsucie w samym sercu instytucji religijnej. "Benedetta", która miała światową premierę na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes, oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. 

Dystrybutorem filmu jest AURORA FILMS.

Koniec XVII wieku to czas, gdy ludność w Europie dziesiątkowana była przez szalejącą epidemię. Zamożna rodzina młodej Benedetty Carlini, ujawniającej niespotykane talenty od najwcześniejszych lat, postanawia zawierzyć córkę Bogu. Trafia ona pod skrzydła siostry przeoryszy jednego z toskańskich klasztorów. Dziewczynka szybko wywołuje w nowym miejscu poruszenie, gdy podczas modlitwy w niewytłumaczalny sposób upada na nią figura Matki Boskiej.  

Po osiemnastu latach rola Benedetty (Virginie Efira) w klasztorze jest już zupełnie inna. Kobieta, regularnie doświadczana przez mistyczne wizje, zaczyna być świadoma swojej siły i wpływu, jaki ma na otoczenie. Z jednej strony rywalizuje o władzę ze swoją przełożoną (Charlotte Rampling), z drugiej wdaje się w płomienny romans. Obiektem westchnień bohaterki jest pochodząca z nizin społecznych Bartolomea (Daphné Patakia), która w klasztorze znalazła bezpieczną przystań. Rosnące wpływy Benedetty przysparzają jej również wrogów, i to na samych szczytach religijnej hierarchii.  

 

Już od 22 kwietnia film będzie dostępny dla wszystkich widzów w serwisie PREMIERY CANAL+, dla abonentów (nc+go i nc+go TV) oraz w serwisie Player. "Benedettę" będzie można oglądać po wypożyczeniu przez 48 godzin, w cenie 15,99 PLN.

Czytany 331 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 kwiecień 2022 17:46

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama