cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 11 kwiecień 2022 16:54

Film Szumowskiej i Englerta filmem otwarcia 15.Mastercard OFF CAMERA

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Infinite Storm to wciągająca opowieść eksplorująca sytuację kryzysu, ale i odwieczne relacje człowieka z naturą. Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta to film otwarcia 15.Mastercard OFF CAMERA. Uroczysta premiera odbędzie się już 29.04 w Kinie Kijów. Święto kina niezależnego odbędzie się na przełomie kwietnia i maja w Krakowie. Obok sprawdzonych sekcji, jak „Amerykańscy niezależni” czy „Festiwalowe hity” programerzy przygotowali również sporo nowości. 

 

Nowy film duetu Małgorzata Szumowska i Michał Englert wciąga widzów w sam środek monumentalnego pejzażu, szalejących żywiołów oraz ekstremalnych emocji. Przypomina, że piękno i groza bywają nierozłączne, a życiowe kryzysy są nieuniknione w równej mierze, co gwałtowne załamania pogody. Poruszająca, oparta na faktach historia Pam Bales uczy, że warto stawiać im czoła i nigdy się nie poddawać. Pam Bales (w tej roli dwukrotnie nominowana do Oscara Naomi Watts) wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, najwyższe wzniesienie nieprzewidywalnych, targanych lodowatymi wichurami Gór Białych w amerykańskim stanie New Hampshire. Wyprawa to jej rytuał i sposób na poradzenie sobie z dramatycznymi wspomnieniami. I właśnie w dniu, w którym czuje się najsłabsza, będzie musiała wykazać się heroiczną siłą. Spotyka wyczerpanego mężczyznę, zupełnie nieprzygotowanego na wyprawę w tak niebezpieczne miejsce. Jeśli nie udzieli mu pomocy, najpewniej umrze. Gdy się na to zdecyduje, sama może zginąć. 

Małgorzata Szumowska od lat wspiera kino niezależne. W 2018 roku była przewodniczącą Jury Konkursu Głównego Wytyczanie Drogi. Z kolei w 2015 roku jej „Body/Ciało” wygrało Konkurs Polskich filmów Fabularnych. 

Do zobaczenia w Krakowie podczas 15.Mastercard OFF CAMERA od 29.04-08.05.2022. Więcej informacji można znaleźć na www.offcamera.pl

Czytany 185 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 kwiecień 2022 16:57

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama