cinema.pl Artykuły

sobota, 09 kwiecień 2022 18:31

„Agent specjalny: Misja Afryka” w polskich kinach!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Człowiek, który wysłał Jamesa Bonda na emeryturę, w komedii, którą pokochała francuska publiczność! „Agent specjalny: Misja Afryka" już na ekranach polskich kin!

Laureat Oscara – Jean Dujardin w niemożliwie śmiesznej misji!

„Agent specjalny: Misja Afryka" to jedenasty film o najbardziej nieokrzesanym, bezczelnym i niepoprawnym politycznie super agencie z niezwykle popularnej we Francji filmowej serii o przygodach OSS 117!

 „Przezabawny, popcornowy film" Deadline.com

„Napakowany akcją i śmiechem" Le Parisien

"Konkretny ubaw" La Voix du Nord

 

„Agent specjalny: Misja Afryka" w kinach od 8 kwietnia! 

Komediowa odpowiedź na przygody Jamesa Bonda, która szturmem podbiła kina nad

Sekwaną, stając się drugim najpopularniejszym francuskim hitem 2021 roku. Niepoprawna politycznie, nieuznająca żadnych świętości i jadąca po bandzie satyra na kino szpiegowskie. 

Świat bardzo zmienił się od ostatniej misji najlepszego francuskiego agenta OSS 117 (Jean Dujardin). Pojawiły się komputery, feminizm urósł w siłę, a wredni komuniści dorwali się do władzy. Wśród całego tego zamieszania Francja posyła swojego największego asa do Afryki, aby wsparł lokalnego prezydenta Bambę, którego reelekcji zagrażają rebelianci potajemnie dowodzeni przez jego piękną żonę – Zéphyrinę! Aby sprostać zadaniu OSS 117, po raz pierwszy w karierze, będzie musiał połączyć siły z młodym, dobrze zapowiadającym się agentem OSS 1001. Szybko też przekona się, że w sercu dzikiej Afryki czeka go misja trudniejsza, zdradliwsza i bardziej... upalna, niż wszystko, z czym mierzył się do tej pory.

 

Gatunek: komedia, sensacja, film szpiegowski 

Produkcja: Francja, 2021

Reżyseria: Nicolas Bedos („Poznajmy się jeszcze raz", „Pan i pani Adelman")

Scenariusz: Jean-François Halin („Tajemnice Saint-Tropez", „OSS 117: Rio nie odpowiada"), Nicolas Bedos

Obsada: Jean Dujardin („Artysta", „Oficer i szpieg", „Wilk z Wall Street"), Pierre Niney („Yves Saint Laurent", „Mężczyzna idealny"), Fatou N'Diaye („Asterix i Obelix: Misja Kleopatra", „Gorycz tropików"), Wladimir Yordanoff („Oficer i szpieg", „Smak życia")

Czytany 227 razy Ostatnio zmieniany sobota, 09 kwiecień 2022 18:35

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama